Syrop z pędów sosny 250 ml
dodaj do przechowalni
Opis
Syrop z pędów sosny, syrop sosnowy (inaczej też syrop pinii).
syrop z pędów sosny dla dzieci i dorosłych dostępny w naszej ofercie to polski produkt, z młodych, skroplonych wiosennym deszczem młodych pędów, bez dodatku sztucznych aromatów czy barwników. Produkt, który już przy pierwszym otwarciu butelki przenosi tam, gdzie w ciepłe czerwcowe popołudnie można poczuć niosący się wraz z wiatrem subtelny zapach sosen. I szczęścia.
Młode pędy sosny, zbierane wiosną, kiedy igły są jeszcze zielone i miękkie, były stosowane przez wiele dziesięcioleci jako środek na odporność. Syrop jest produkowany zgodnie z pierwotną tradycją – ze zbieranych ręcznie świeżych pędów polskich sosen, bez dodatku sztucznych barwników i aromatów. Do stworzenia syropu potrzebne są tylko trzy składniki – ekstrakt z młodych pędów sosny (ponad 50%), polski cukier i kwasek cytrynowy. Aby zachować wszystkie cenne właściwości, syrop z pędów sosny poddaje się obróbce termicznej. W ten sposób, od momentu rozlewu, zamknięty produkt może być przechowywany w ciemnym miejscu aż do 18 miesięcy.
Warunki przechowywania
Zamknięty produkt może być przechowywany w ciemnym miejscu do 18 miesięcy
Składniki
Składniki: Wyciąg z pędów sosny (56%), cukier, kwas cytrynowy (jako regulator kwasowości)
| Wartość odżywcza | w 100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna | 969/ 228 kJ/kcal |
| Tłuszcz | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Węglowodany | 56.5 g |
| Cukry | 56 g |
| Białko | 0 g |
| Sól | 0 g |