Opis szczegółowy
Kasza gryczana prażona to ziarna gryki poddane procesowi prażenia i sortowania. Posiada niską zawartość cukrów. Charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika pokarmowego, magnezu oraz cynku. Jest źródłem białka, potasu i żelaza. Kasza gryczana prażona ma charakterystyczny i wyrazisty smak.
Parametry produktu
| Typ | Gryczana |
| Rodzaj | Porcje w woreczkach, Prażona |
| Zawartość netto | 400 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Kasza gryczana prażona. możliwa obecność zbóż zawierających gluten. |
| Waga jednostkowa brutto | 0,43 kg |
| Wysoka zawartość błonnika pokarmowego | 1 |
| Źródło białka | 1 |
| Niska zawartość cukrów | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: sonko sp. z o.o. ulica i numer: ryżowa 1 kod pocztowy i miasto: 55-040 bielany wrocławskie pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 84 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 6,2 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 3,7 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | <0,01 |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0,6 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 35,6 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 353 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 189 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1494 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 799 kJ |
| Wielkość porcji | 50 g |
| Zawartość białek | 12,1 g |
| Zawartość błonnika | 7,3 g |
| Zawartość soli | <0,01 |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,6 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3,2 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 1,6 g |
| Cukry | 1,1 g |
| Zawartość węglowodanów | 65,1 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Cynk (%RWS) | 34 %RWS |
| Magnez | 263 mg/100g |
| Magnez (%RWS) | 70 %RWS |
| Potas | 521 mg/100g |
| Potas (%RWS) | 26 %RWS |
| Cynk | 3,4 mg/100g |
| Żelazo | 3,1 mg/100g |
| Żelazo (%RWS) | 22 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |