Opis szczegółowy
Sos rybny jest przyprawą używaną w kuchni azjatyckiej do doprawiania i dosalania potraw. Wykorzystywany jest także jako marynata do mięsa. Jest jednym z najważniejszych dodatków kuchni azjatyckiej, zaraz obok sosu sojowego.
Parametry produktu
| Typ | Płynny |
| Smak | Słony, Ryba |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Tajlandia |
| Przeznaczenie | Do potraw kuchni azjatyckiej |
| Składniki | Anchois 77%, sól, cukier. |
| Zawartość netto | 300 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 15 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,6 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: kk polska sp z o.o. ulica i numer: działkowców 15 dok 50-51 kod pocztowy i miasto: 84-230 rumia pl |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 840 szt. |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 70 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 120 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Tak |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 56 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 236 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 11 g |
| Zawartość soli | 27,2 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Cukry | 2,8 g |
| Zawartość węglowodanów | 3 g |