Opis szczegółowy
Zielonki - kto ich nie zna? Grzyby, które nie boją się mrozu - rosnące od października i grudnia, dzięki temu ich smak jest bardzo wyjątkowy słodko-orzechowy. Marynowane Gąski Zielone dostarczane są dobrze jako wykwintna przystawka, która zrobi wrażenie na wszystkich gościach wystawnego towarzystwa lub jako dodatek do wieczornej.
Grzyby marynowane stanowią cenny dodatek do dań mięsnych, jak również sałatek oraz uzupełnienie menu każdego bankietu.
Parametry produktu
| Rodzaj | Marynowane |
| Skład podstawowy | Inne |
| Dodatki | Ocet spirytusowy , cukier , warzywa , przyprawy , sól , kwasek cytrynowy |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 280 g |
| Składniki | Zielonki (tricholoma equestre) 43%, woda, ocet spirytusowy, cukier, cebula, marchew, sól, regulator kwasowości – kwas cytrynowy, gorczyca, pieprz naturalny ziarnisty, liść laurowy |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Unia Europejska, Spoza Unii Europejskiej |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 4 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,55 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: phz kasol j.a.kazberuk ulica i numer: baranowicka 119 kod pocztowy i miasto: 15-501 białystok pl |
| Masa netto produktu po odcieku | 120 g |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 200 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 1095 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Produkt gotowy do spożycia |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 50 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 212 kJ |
| Zawartość białek | 1,7 g |
| Zawartość błonnika | 0,8 g |
| Zawartość soli | 1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | <0,1 |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | <0,5 |
| Cukry | 8,6 g |
| Zawartość węglowodanów | 9,7 g |