Opis szczegółowy
Kasza manna powstaje podczas przemiału pszenicy na mąkę. Występuje w postaci zwykłej kaszy oraz kaszy błyskawicznej, która w trakcie produkcji poddawana jest obróbce termicznej. Kaszę można spożywać ugotowaną na mleku z dodatkiem świeżych lub suszonych owoców, a także w formie ciasteczek, placków i klusek. Doskonale sprawdza się również jako zagęstnik do zup oraz składnik faszerowanych warzyw.
Z polskiej pszenicy.
Czas gotowania: ok. 3 minuty
Parametry produktu
| Typ | Manna |
| Rodzaj | Nieporcjowana |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Kasza manna 100% (z pszenicy). może zawierać inne zboża zawierające gluten (jęczmień, owies, żyto). |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 1 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: cenos sp. z o. o. ulica i numer: gen. sikorskiego 22 kod pocztowy i miasto: 62-300 września pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 72 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 9 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Żyto i produkty żytnie | Może zawierać |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Może zawierać |
| Owies i produkty owsiane | Może zawierać |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Odmierzyć pół szklanki kaszy manny (około 100 g). wsypać do wrzącej wody lub mleka i gotować około 3 minuty od czasu do czasu mieszając. ilość wody do kaszy powinna wynosić 4:1. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 339 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1436 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 10 g |
| Zawartość błonnika | 2,8 g |
| Zawartość soli | 0,06 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,5 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1 g |
| Cukry | <0,5 |
| Zawartość węglowodanów | 71 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 17 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 20 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 1 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 3 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | <1 |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 27 %RWS |