Opis szczegółowy
Tłuszcz roślinny do smarowania pieczywa
Parametry produktu
| Typ produktu | naturalny |
| Przeznaczenie | Do smarowania pieczywa |
| Składniki | Oleje i tłuszcze roślinne (rzepakowy, palmowy, kokosowy, z pszenicy -0,1%), woda, emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyny), sól (0,3%), aromaty, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), witaminy (a, d, e), barwnik (karoteny) |
| Zawartość tłuszczu | 55 % |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 400 g |
| Wysoka zawartość [nazwa witaminy lub składnika mineralnego] | witamin A,D,E |
| Temperatura przechowywania min - max | 4 - 10 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,42 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: bunge polska sp. z o.o. ulica i numer: niepodległości 42 kod pocztowy i miasto: 88-150 kruszwica pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 88 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 120 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
| Stosowanie - propozycje podania | Do smarowania pieczywa oraz ciepłych zastosowań kuchennych |
Wartość odżywcza
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,03 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 495 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 49,5 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 2035 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 203,5 kJ |
| Wielkość porcji | 10 g |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0,3 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 17 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 55 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 1,7 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 5,5 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Witamina E (%RWS) | 50 %RWS |
| Witamina A | 900 μg/100g |
| Witamina D (%RWS) | 150 %RWS |
| Witamina E | 6 mg/100g |
| Witamina D | 7,5 μg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Tak |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera aromaty | Tak |
| Zawiera olej palmowy | Tak |