Opis szczegółowy
Feta P.D.O. Exarhos – autentyczny smak greckiego słońca
Poznaj prawdziwą grecką klasykę – Feta Exarhos, ser o wyjątkowej kremowej konsystencji i charakterystycznym, lekko słonym smaku, który przenosi prosto na wybrzeże Morza Egejskiego. Wytwarzany z mleka owczego z dodatkiem mleka koziego, dojrzewa w tradycyjny sposób w solance, dzięki czemu zachowuje swoją świeżość, aromat i aksamitną strukturę.
To doskonały wybór do sałatek (szczególnie greckiej!), pieczonych warzyw, makaronów czy po prostu jako przekąska z oliwą z oliwek i świeżym pieczywem. Feta Exarhos to gwarancja jakości i autentycznego smaku – prosto z serca Grecji, tworzonego przez rodzinę z wieloletnią tradycją serowarską.
Naturalna, bez konserwantów, bogata w białko i wapń – bo prawdziwa feta nie potrzebuje niczego więcej.Feta Exarhos – autentyczny smak greckiego słońca
Parametry produktu
| Rodzaj mleka | Owcze i kozie |
| Gatunek sera | Feta |
| Smak | Klasyczny (classic) |
| Składniki | Mieszanka pasteryzowanego mleka owczego (>70%) i koziego (<30%), sól morska, kultury mlekowe, podpuszczka mikrobiologiczna. |
| Zawartość tłuszczu | Tłusty (sery podpuszczkowe) (zaw. tłuszczu 40%) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Unia Europejska, Grecja |
| Zawartość netto | 150 g |
| Frakcja materiałowa | Wielomateriałowe |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Unia Europejska |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 6 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,15 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: datix tomasz krajanowski ulica i numer: gen. ignacego prądzyńskiego 4/2/20a kod pocztowy i miasto: 07-410 ostrołęka pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 275 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 277 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1149 kJ |
| Zawartość białek | 17 g |
| Zawartość soli | 2 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 14 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 23 g |
| Cukry | 0,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 0,2 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Nie |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |
| Plant based - produkt bazujący na składnikach roślinnych | Nie |