Opis szczegółowy
Skrobia ziemniaczana to wysokiej jakości naturalny i bezglutenowy produkt z najlepszych polskich ziemniaków. Doskonała do zagęszczania sosów, zup, przygotowywania klusek.
Idealnie nadaje się do pieczenia ciast, świetnie sprawdzi się również w produkcji domowego budyniu czy kisielu, domowych deserów, kremów .
Wszechstronne zastosowanie skrobi sprawia iż jest uniwersalnym i cenionym składnikiem każdej tradycyjnej jak i nowoczesnej kuchni .
Parametry produktu
| Typ | nie dotyczy |
| Rodzaj | Ziemniaczana, Bezglutenowa |
| Zawartość netto | 500 g |
| Składniki | Skrobia ziemniaczana |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Frakcja materiałowa | Papier |
| Kategoria transportowa wg ADR | Nie dotyczy |
| Towar jest niebezpieczny / DangerousGoodsRegulationCode | ZNA |
| Zawartość surowca wtórnego | Papier |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | poniżej 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,51 kg |
| Indeks glikemiczny (IG) produktu | wysoki IG (>70) |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: przedsiębiorstwo przemysłu ziemniaczanego "nowamyl" s.a. ulica i numer: szosa swidwinska 1 kod pocztowy i miasto: 73-150 łobez pl |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 1440 szt. |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 120 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 60 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Czy znaki dietetyczne/alergenów znajdują się na opakowaniu? | Tak |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Zagęstnik zup, sosów, do wypieków, do produkcji dekstryn etc |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Produkt do dalszego przetworzenia, nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 324 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1377 kJ |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0,1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Cukry | 0,6 g |
| Zawartość węglowodanów | 81 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Nie |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Zapach typowy dla skrobi ziemniaczanej bez obcego zapachu i posmaku o barwie czystobiałej |
| Czy jednostka handlowa jest opakowaniem konsumenckim? | Tak |