Opis szczegółowy
Czarnuszka zapachem wyprowadza na spacer polną drogą, czuć wyschniętą trawę, stare sztachety. Same swojskie klimaty. Gouda daje o sobie znać dopiero przy smakowaniu, równoważy wytrawność zioła powagą porządnego sera. Daje dużo przyjemności podczas gryzienia, każdy kęs otwiera na nowo ładunek drzemiących smaków.
Ser idealny do sałatek, zwłaszcza z grillowanymi warzywami, kiełkami, grzankami z żytniego chleba.
Parametry produktu
| Rodzaj mleka | Krowie |
| Typ sera | Holenderski |
| Gatunek sera | Gouda |
| Forma | Plastry |
| Składniki | Mleko pasteryzowane, sól, papryka chilli suszona (0,6%), pomidor suszony, bakterie fermentacji mlekowej, stabilizator - chlorek wapnia, barwnik - karoteny. |
| Zawartość tłuszczu | Pełnotłusty (sery podpuszczkowe) (zaw. tłuszczu 45%) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 135 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 10 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,15 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: sm spomlek ulica i numer: kleeberga 12 kod pocztowy i miasto: 21-300 radzyń podlaski pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 210 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 45 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 344 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1431 kJ |
| Wielkość porcji | 12,5 g |
| Zawartość białek | 26 g |
| Zawartość soli | 1,2 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 18 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 26 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 1,6 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera barwniki | Tak |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Nie |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |