Opis szczegółowy
Danie obiadowe Leśny Kociołek to klasyka kuchni polskiej. Jest to bardzo uniwersalna potrawa, która wykorzystywany jest do różnorodnych dań. Pasuje do klusek na parze, kopytek, a także placków ziemniaczanych, ryżu oraz kaszy. Ogromna popularność oryginalnego sosu myśliwskiego w wersji mięsnej zainspirowała nas do stworzenia wegetariańskiego wariantu. Nasz roślinny sos to połączenie tradycyjnej receptury z nowoczesnym podejściem do gotowania. W naszej wersji sosu myśliwskiego nie zabrakło tego, co jest prawdziwym aromatem lasu, czyli grzybów. W słoiczku zamknęliśmy smakowity sos na bazie suszonych grzybów i pieczarek. Znalazło się w nim również roślinne mięso, które sprawia, że sos jest bardzo treściwy i sycący – idealnie nadaje się jako baza do szybkiego w przygotowaniu obiadu wegańskiego. Poza tym w Leśnym Kociołku Primavika nie zabrakło cebuli, która podkreśla smak całości oraz ogórka kiszonego, który dzięki swojej kwasowości sprawia, że produkt jest bardzo wyrazisty. Gotowe danie obiadowe Primavika jest bardzo pożywne dzięki wysokiej zawartości białka. Brak cukru oraz glutaminianu i barwników sprawia, że jest on także zdrowy i naturalnie smaczny.
Parametry produktu
| Sposób przygotowania | Patelnia, Garnek |
| Zawartość netto | 470 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Woda, pieczarki 22%, ogórek kiszony 19% (ogórek, woda, sól), cebula 16%, koncentrat pomidorowy, teksturowane białko grochu 12%, olej rzepakowy, ekstrakt drożdżowy, przyprawy, grzyby suszone 1,1% (borowik, podgrzybek), sól, przyprawy, skrobia kukurydziana, zioła (zawierają seler) warzywa suszone (pasternak, marchew, seler, pietruszka, por). |
| Zawiera naturalnie występujące cukry | 1 |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,78 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Źródło błonnika pokarmowego | 1 |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Niska zawartość tłuszczów nasyconych | 1 |
| Bez glutenu | 1 |
| Bez glutenu - Numer licencji | Pl-096 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: primavika sp. z o. o. ulica i numer: akacjowa 27 kod pocztowy i miasto: 62-023 gądki pl |
| Produkt wegański | 1 |
| Wysoka zawartość białka | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 144 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Najlepiej przelać bezpośrednio na patelnię/garnek. podgrzewać na małym ogniu. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 9 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 5,8 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 1,9 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 2,1 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 7 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 78 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 125 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 6 %RWS |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 520 kJ |
| Wielkość porcji | 160 g |
| Zawartość białek | 5,6 g |
| Zawartość błonnika | 3,6 g |
| Zawartość soli | 1,2 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 8 %RWS |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,5 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 5,6 g |
| Cukry | 1,3 g |
| Zawartość węglowodanów | 4,4 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 6 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 18 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 32 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 2 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 2 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 3 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 3 szt. |