Opis szczegółowy
Chili Sin Carne to klasyczne danie kuchni teksańskiej. Jest to wegetariańska wersja dania mięsnego, czyli słynnego chili con carne. Nasz danie obiadowe to gęsty sos pomidorowy z warzywami i roślinnym mięsem idealnie pasuje do nachosów, meksykańskiej tortilli lub klasycznych naleśników, a także makaronów i innych kreatywnych dań. Nasza wersja jest w 100% roślinna, dzięki czemu sos chili sin carne od marki Primavika jest odpowiedni dla wegan i wegetarian. W słoiku z naszym wegańskim chili sin carne zamknęliśmy bardzo aromatyczny i gęsty sos pomidorowy. Znalazła się w nim również kukurydza oraz czerwona fasola – podstawowe składniki każdego teksańskiego chili. Papryka doskonale komponuje się z pozostałymi warzywami oraz przyprawami, a także z roślinnym mięsem mielonym, które sprawia, że nasze Chili Sin Carne jest bardzo sycące. Całość tworzy bardzo ciekawą i apetyczną mieszankę. Danie obiadowe jest wartościowym źródłem białka i zawiera tylko naturalnie występujące cukry. Brak konserwantów, glutaminianu oraz fosforanów i barwników, a także niska zawartość tłuszczów nasyconych sprawia, że posiłek przygotowany z Chili Sin Carne Primavika będzie bardzo pożywny i zdrowy.
Parametry produktu
| Sposób przygotowania | Patelnia |
| Zawartość netto | 470 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Woda, czerwona papryka 25%, ugotowana czerwona fasola 19%, koncentrat pomidorowy 16%, teksturowane białko grochu 12%, kukurydza konserwowa (ziarno kukurydzy, woda, sól) 11%, cebula, ekstrakt drożdżowy, skrobia kukurydziana, olej rzepakowy, przyprawy, sól, warzywa suszone (pasternak, marchew, seler, pietruszka, por), chili 0,1%, zioła (zawierają seler). |
| Zawiera naturalnie występujące cukry | 1 |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,78 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| Produkt bez laktozy | 1 |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Niska zawartość tłuszczów nasyconych | 1 |
| Niska zawartość tłuszczu | 1 |
| Bez glutenu | 1 |
| Bez glutenu - Numer licencji | Pl-096 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: primavika sp. z o. o. ulica i numer: akacjowa 27 kod pocztowy i miasto: 62-023 gądki pl |
| Produkt wegański | 1 |
| Wysoka zawartość białka | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 144 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Najlepiej przelać bezpośrednio na patelnię. podgrzewać na małym ogniu. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 11 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 2,4 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 1,2 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 3 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 16 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 81 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 130 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 343 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 549 kJ |
| Wielkość porcji | 160 g |
| Zawartość białek | 6,7 g |
| Zawartość błonnika | 1,5 g |
| Zawartość soli | 0,76 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,2 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,4 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 2,2 g |
| Cukry | 1,9 g |
| Zawartość węglowodanów | 9,8 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 6 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 21 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 20 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 2 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 3 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 6 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 3 szt. |