Opis szczegółowy
Danie obiadowe Curry Warzywne Primavika to produkt inspirowany kuchnią indyjską. Smakowity sos gotowy do podgrzania idealnie nadaje się na obiad dla całej rodziny. Pasuje do ryżu oraz kaszy, a także do placków ziemniaczanych, naleśników i grzanek. Nasze curry warzywne to produkt, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom kuchni świata, szczególnie bardzo popularnej i oryginalnej kuchni indyjskiej. Główną rolę odgrywają w niej wyraziste przyprawy oraz delikatny smak mleczka kokosowego. Indyjskie curry warzywne naszego autorstwa to produkt, którego bazę stanowi cieciorka, która jest bardzo wartościowym źródłem białka dla osób na diecie roślinnej. Nasze danie obiadowe do podawania na ciepło zawiera także gotowane warzywa, które dodają całości chrupkości i lekkości. Oryginalne, indyjskie przyprawy nadają potrawie orientalnego charakteru. Curry warzywne z cieciorką od marki Primavika to produkt bezglutenowy oraz bardzo pożywny. W składzie nie znajdują się cukry ani sztuczne barwniki, fosforany czy glutaminian. Dzięki temu ten pyszny sos jest nie tylko pożywny, ale także doskonale wpisuje się w zdrową dietę wegetariańską lub wegańską.
Parametry produktu
| Sposób przygotowania | Patelnia |
| Zawartość netto | 470 g |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Woda, ugotowana cieciorka 54%, warzywa w zmiennych proporcjach 21% (marchew, cebula), napój kokosowy (ekstrakt z orzecha kokosowego 85%, woda), olej rzepakowy, koncentrat pomidorowy 3,9%, skrobia kukurydziana, sól, curry 1%, sok z cytryny, warzywa suszone (pasternak, marchew, seler, pietruszka, por), zioła (zawierają seler), przyprawy. |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,78 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Źródło białka | 1 |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Niska zawartość tłuszczów nasyconych | 1 |
| Bez glutenu | 1 |
| Bez glutenu - Numer licencji | Pl-096 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: primavika sp. z o. o. ulica i numer: akacjowa 27 kod pocztowy i miasto: 62-023 gądki pl |
| Produkt wegański | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 144 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Najlepiej przelać bezpośrednio na patelnię. podgrzewać na małym ogniu. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 4,6 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 4,6 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 1,6 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 2,1 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 18 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 93 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 149 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 389 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 622 kJ |
| Wielkość porcji | 160 g |
| Zawartość białek | 2,9 g |
| Zawartość błonnika | 2,9 g |
| Zawartość soli | 1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,8 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3,5 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 1,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 5,6 g |
| Cukry | 1,3 g |
| Zawartość węglowodanów | 11 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 7 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 9 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 27 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 6 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 2 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 7 %RWS |
| Ilość porcji w opakowaniu | 3 szt. |