Opis szczegółowy
Kimchi to koreański przysmak. Składa się z fermentowanych warzyw, głównie z kapusty pekińskiej, z dodatkiem rzepy czy marchewki, a swój pikantny smak zawdzięcza papryce chili. Kimchi jest nie tylko świetnym dodatkiem do różnych potraw, ale ma także liczne właściwości zdrowotne: zawiera prebiotyki (wspomagające zdrowie jelit i układ pokarmowy), antyoksydanty (pomocne w walce z wolnymi rodnikami i spowalniające proces starzenia się), zawiera również witaminy A, B, C oraz minerały takie jak żelazo i wapń.
Parametry produktu
| Skład podstawowy | Kapusta |
| Składniki | Kapusta pekińska 53 %, woda, marchew 2,5 %, rzodkiew 2 %, sól, cukier, cebula chińska zielona 0,5 %, cebula 0,5 %, czosnek 0,5 %, czerwone chili w proszku 0,3 %, imbir 0,2 %, syrop słodowy |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Chiny |
| Waga jednostkowa brutto | 0,48 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: de care group sp. z o.o. i wspólnicy sp. k. ulica i numer: pieńków 147a kod pocztowy i miasto: 05-152 czosnów pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 112 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 730 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | chronić przed światłem, przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 40 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 172 kJ |
| Zawartość białek | 1,4 g |
| Zawartość soli | 1,6 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Cukry | 8,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 8,7 g |