Sok z kiszonego buraka tloczony BIO 500 ml
dodaj do przechowalni
0
Opis
Burak ćwikłowy: ma działanie przeciwnowotworowe, wspomaga procesy krwiotwórcze, obniża ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu. Poprawia parametry morfologiczne krwi .Sprzyja polepszeniu zdrowia osób po zabiegach operacyjnych oraz pacjentów w trakcie i po chemioterapii. Działa przeciw zakrzepowo, wzmacnia kości, reguluje pracę nerek. Burak stosowany jest też w leczeniu anemii oraz grypy. Zawiera witaminy B1,B2,C,PP,E,K1oraz związki mineralne m.in. krzem, wapń, magnez, żelazo mangan, sód.
CZY WIESZ, ŻE
Badania naszego soku z buraka kiszonego prowadzone w latach 2010-2011 przez SGGW w Warszawie wykazały, że regularnie pity sok wywołał apoptozę komórek nowotworowych raka żołądka linii AGS. Badania mają charakter nowatorski i musza być kontynuowane. Raport z badań można pobrać z naszej strony w TYM MIEJSCU
W roku 2011 na targach Natura Food w Łodzi sok z buraka kiszonego otrzymał główną nagrodę – złoty medal dla najlepszego polskiego produktu ekologicznego.
Warunki przechowywania
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. po otwarciu przechowywac w lodówce w temp 4C. spożyć do 14 dni
Składniki
sok z ekologicznych buraków ćwikłowych kiszonych 98%, ekologiczny czosnek 1%, sól kłodawska 1%
| Wartość odżywcza | w 100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna | 78 kJ / 18 kcal |
| Tłuszcz | 0.5 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0.1 g |
| Węglowodany | 3.9 g |
| Cukry | 1.2 g |
| Białko | 0.7 g |
| Sól | 0.99 g |