Opis szczegółowy
Olej Wielkopolski Rzepakowy, tłoczony tylko raz z polskich ziaren rzepaku, w butelce wykonanej w 51% z materiału z recyklingu.
Parametry produktu
| Rodzaj produktu | Olej rzepakowy |
| Metoda tłoczenia | Na ciepło |
| Pojemność | 1000 ml |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Unia Europejska, Polska |
| Zastosowanie | Do gotowania, Do sałatek, Do majonezów, Do smażenia, Do pieczenia, Do sosów |
| Składniki | Rafinowany olej rzepakowy 100 % |
| Frakcja materiałowa | Plastik |
| Zawartość surowca wtórnego | Politereftalan etylenu (PET) 51%, LDPE 0%, Papier 0% |
| Zawartość netto | 1000 ml |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,94 kg |
| Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: eol polska sp. z o.o. ulica i numer: ul. chrobrego 29/1 kod pocztowy i miasto: 64-500 szamotuły pl |
| Źródło [nazwa witaminy lub składnika mineralnego] | Witaminy E i K |
| Źródło kwasów tłuszczowych omega-3 | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 45 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 14 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe wielonienasycone) | 3 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (alkohole wielowodorotlenowe - poliole) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 0 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (skrobia) | 0 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 900 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 90 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 3700 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 370 kJ |
| Wielkość porcji | 10 g |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość błonnika | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 63 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 7 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 30 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 100 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe jednonienasycone) | 6,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,7 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 10 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |
| Skrobia | 0 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 91 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Kwasy Omega 3 | 7,5 g/100g |
| Witamina E (%RWS) | 275 %RWS |
| Witamina E | 33 mg/100g |
| Witamina K (%RWS) | 149 %RWS |
| Witamina K | 112 μg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |