Opis szczegółowy
Praliny z mlecznej czekolady ( 36 %) wypełnione kremem i nadzieniem mlecznym z chrupkami (47 %). Oprócz tłuszczu kakaowego czekolada zawiera tłuszcze roślinne.
Parametry produktu
| Typ | Praliny |
| Smak | mleczny |
| Zawartość netto | 74 g |
| Dodatki | Z chrupkami |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Cukier, tłuszcz (palmowy i shea w zmiennych proporcjach), serwatka w proszku (z mleka), mleko w proszku odtłuszczone 7,3 %, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, mleko w proszku pełne 2,1 %, chrupki ryżowe 2 % (mąka ryżowa, mąka kukurydziana, cukier), tłuszcz mlecz-ny, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu, glukoza, emulgatory: lecytyny (z soi i rzepaku) i e 476; aromaty. czekolada mleczna - masa kakaowa minimum 25 %. produkt może zawierać orzeszki arachidowe, orzechy laskowe, migdały i pszenicę. oprócz tłuszczu kakaowego czekolada zawiera tłuszcze roślinne |
| Podleganie produktu pod EUDR | PODLEGA EUDR - Tak, produkt zawiera lub był wytworzony przy użyciu towarów odnośnych |
| EUDR - rodzaj towaru odnośnego wg podanego kodu CN (tylko informacyjnie) | Kakao |
| Temperatura przechowywania min - max | 12 - 18 °C |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: vobro sp. z o.o. sp.k. ulica i numer: podgórna 78 kod pocztowy i miasto: 87-300 brodnica pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 90 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 365 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Może zawierać |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Może zawierać |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Może zawierać |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 545 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 2277 kJ |
| Zawartość białek | 5,9 g |
| Zawartość błonnika | 2,9 g |
| Zawartość soli | 0,23 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 19 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 32 g |
| Cukry | 53 g |
| Zawartość węglowodanów | 58 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 8 szt. |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | zawiera cukier (cukry) i substancję słodzącą |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Dodatki zawarte w produkcie (E-symbole) | E476 Polirycynooleinian, E322 Lecytyny |
| Funkcje dodatków obecnych w produkcie (zadeklarowanych jako dodatki lub numery E) | Emulgator |
| Dodatkowe informacje na temat produktu | Oprócz tłuszczu kakaowego czekolada zawiera tłuszcze roślinne |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Tak |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Tak |
Dodatkowe informacje
| Ocena organoleptyczna | Powierzchnia – gładka, błyszcząca, dopuszcza się sporadyczne zadrapania i pęknięcia kształt – figurka misia barwa – jasnobrązowo konsystencja – skorupki: jednolita, twarda – nadzienia: jednorodna, mazista przełom – krem mleczny z chrupkami smak – właściwy dla czekolady mlecznej i kremu mlecznego z chrupkami |