Opis szczegółowy
Olej z pestek winogron jest pozyskiwany z przetworzenia pestek winogron wraz ze skórką i wytłokami. Jego bogactwo w witaminę E i polifenole sprawia, że jest przeciwutleniaczem i korzystnym składnikiem w utrzymaniu zdrowego układu sercowo-naczyniowego, a także w walce organizmu z wolnymi rodnikami. Wolne rodniki są cząstkami, które przyspieszają proces starzenia się organizmu i powodują uszkodzenia zdrowych komórek, co z kolei może przyczynić się do rozwoju wielu groźnych chorób. Olej posiada słomkowożółty kolor oraz neutralny smak i aromat.
Produkowany przez markę BASSO olej z pestek winogron wykorzystuje suszone pestki winogron, skórki i wytłoki wyłącznie z włoskich upraw winorośli.
Doskonale sprawdza się w potrawach surowych, idealnie komponując się z serami, warzywami i sałatkami, zwłaszcza w połączeniu z octem balsamicznym. Dodaje wyjątkowego smaku białym mięsom, zupom, risotto, danym na zimno, rybom i skorupiakom. Ponadto, jest idealnym tłuszczem roślinnym do dań wymagających obróbki termicznej w wysokich temperaturach, dzięki bardzo wysokiemu punktowi dymienia (235°C). Sprawdza się doskonale przy głębokim lub długotrwałym smażeniu, pieczeniu, przygotowywaniu marynat, a także do obróbki cieplnej mięsa i ryb. Jest również świetnym wyborem na zimno w przepisach, gdzie neutralny smak oleju jest pożądany, np. do produkcji domowego majonezu.
Parametry produktu
| Rodzaj produktu | Olej winogronowy |
| Metoda tłoczenia | Na zimno |
| Pojemność | 0,5 l (dm³) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Zastosowanie | Do gotowania, Do sałatek, Do smażenia, Do pieczenia, Do sosów, Do majonezów |
| Składniki | 100% olej z pestek winogron |
| Zawartość netto | 460 g |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Włochy |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,8 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: italmex sp. z o.o. ulica i numer: sławęcińska 10 kod pocztowy i miasto: 00-850 ożarów mazowiecki pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 156 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 600 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | chronić przed światłem, przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu, przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 832 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 3419 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 10,6 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 64,5 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 92,4 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |
Inne informacje o zawartości
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |