Opis szczegółowy
Olej z pistacji w ponad połowie składa się z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Jego skład chemiczny i wysoki punkt dymienia (205°C) czynią go dobrym wyborem do smażenia i pieczenia. Wytłaczany z kalifornijskich pistacji, w smaku słodkawy idealnie sprawdzi się jako składnik dressingów w połączeniu z kontrastującym smakiem soku z cytryny, lub octu winnego. Świetnie podkreśli również smak gotowanych lub surowych warzyw, białego mięsa i ryb.
Parametry produktu
| Metoda tłoczenia | Na zimno, Nie dotyczy |
| Pojemność | 0,25 l (dm³) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Zastosowanie | Do sałatek, Do pieczenia, Do sosów, Do gotowania |
| Składniki | 100% olej z pistacji |
| Zawartość netto | 230 g |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Stany Zjednoczone |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,44 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: italmex sp. z o.o. ulica i numer: sławęcińska 10 kod pocztowy i miasto: 00-850 ożarów mazowiecki pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 294 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 600 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | chronić przed światłem, przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 826 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 3397 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 11,2 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 29,2 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 92 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |