Żurek koncentrat Krakus Maspex 300 ml x 6
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Żurek to smak polskiej Wielkanocy. Wypracowana przez lata receptura koncentratu Krakus jest gwarancją wybornej, prawdziwie świątecznej zupy, którą możesz przyprawić według własnego uznania.
Parametry produktu
| Rodzaj | Żurek |
|---|---|
| Sposób przygotowania | Do gotowania |
| Składniki | woda, przeciery warzywne w zmiennych proporcjach (10%) (z cebuli, ziemniaków), zakwas żytni (2,8%) (gluten), sól, tłuszcz wieprzowy, serwatka (mleko, laktoza), mąki: żytnia i pszenna (zawierają gluten), laktoza (mleko), białko mleka, odtłuszczone mleko w proszku, ekstrakt grzybowy, przyprawy i ekstrakty przypraw, regulatory kwasowości - kwas mlekowy i kwas cytrynowy, majeranek (0,12%), aromaty dymu wędzarniczego, aromaty (zawierają seler, laktozę) |
| Zawartość netto | 300 ml |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 1 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,52 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: maspex - gmw sp. z o.o. s. k. ulica i numer: chopina 10 kod pocztowy i miasto: 34-100 wadowice pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 252 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Żyto i produkty żytnie | Tak |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Tak |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Po otwarciu przechowywać w chłodnym miejscu nie dłużej niż 48 godzin. |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Przed otwarciem wstrząsnąć. |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Do około 0,9 litra wrzacej wody lub wywaru z warzyw (niedoprawionego) dodać koncentrat żurku. Wymieszać i zagotować. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 64 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 265 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 1,7 g |
| Zawartość soli | 4,7 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3,5 g |
| Cukry | 3,4 g |
| Zawartość węglowodanów | 5,4 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |