Opis szczegółowy
Tiger to gazowany napój energetyzujący, który dzięki wysokiej zawartości tauryny i kofeiny nie pozwoli aby zabrakło energii na przeżywanie niezapomnianych momentów.
Parametry produktu
| Rodzaj | Gazowany |
| Pojemność | 500 ml |
| Smak | Klasyczny (classic) |
| Działanie | Energetyzujące |
| Oznaczenie rodzaju opakowania kaucyjnego | Butelka z tworzywa sztucznego do 3 l |
| Składniki | Woda, cukier (d) i/lub syrop glukozowo-fruktozowy (g), regulatory kwasowości: kwas cytrynowy i cytryniany sodu, dwutlenek węgla, tauryna (0,4%), aromat, kofeina (0,03%), inozytol, barwniki: ryboflawiny i karmel amoniakalno-siarczynowy; substancja słodząca: sukraloza; witaminy: niacyna, kwas pantotenowy, b6 i b12; substancje konserwujące: benzoesan sodu, sorbinian potasu. d,g – w zależności od użytego składnika; patrz nadruk w górnej części opakowania. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 22 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,53 kg |
| Produkt posiada opakowanie kaucyjne | Tak |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: mws sp. z o.o. ulica i numer: strefowa 13 kod pocztowy i miasto: 43-100 tychy pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 108 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 9 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 21 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 90 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0,17 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Cukry | 4,9 g |
| Zawartość węglowodanów | 4,9 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Kwas pantotenowy (%RWS) | 33 %RWS |
| Niacyna (witamina B3, PP) | 7,04 mg/100g |
| Niacyna (%RWS) | 44 %RWS |
| Witamina B12 | 0,5 μg/100g |
| Pirydoksyna (witamina B6) | 0,7 mg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | zawiera cukier (cukry) i substancję słodzącą |
| Zawiera taurynę | Tak |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | napoje - proporcja przewyższająca 150 mg/l |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawartość kofeiny | 32 mg/100ml |
| Zawiera barwniki | Tak |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |