Opis szczegółowy
Konserwa w słoiku typu twist; z widocznym w środku zmielonym mięsem, oblanym w dolnej części konserwy galaretą i obwódka tłuszczu. Konsystencja ścisła, dająca się kroić nożem. W wyniku obróbki termicznej mięso uzyskuje cechę zwięzłą, którą można kroić w plastry. Kawałki mięsa koloru szarego, tłuszczu barwy kremowej, białej galarety słomkowej. Zapach i smak charakterystyczny dla danego wyrobu i użytych przypraw.
Parametry produktu
| Składniki | Składniki: mięso wieprzowe 76%, tłuszcz wieprzowy 21%, sól, białko wieprzowe- żelatyna, przyprawy: czosnek (zawiera dwutlenek siarki), pieprz czarny, pieprz biały; aromaty, glukoza, cebula suszona (zawiera dwutlenek siarki). |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 260 g |
| Waga jednostkowa brutto | 0,51 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: olewnik sp. z o.o. ulica i numer: świerczynek 10a kod pocztowy i miasto: 09-210 drobin pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 126 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Tak |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Może zawierać |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 489 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 2019 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 11 g |
| Zawartość soli | 1,8 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 20 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 49 g |
| Cukry | 0,5 g |
| Zawartość węglowodanów | 1,1 g |