Opis szczegółowy
Gorgonzola Dolce to włoski, dojrzewający ser pleśniowy o miękkiej, kremowej konsystencji i łagodnym, lekko słodkawym smaku. Pochodzi z północnych Włoch (Lombardia, Piemont) i jest chroniona oznaczeniem D.O.P.
Zastosowanie:
Świetna do sosów, risotto, pizzy, makaronów, grzanek i jako składnik desek serów. Dzięki kremowej strukturze dobrze się rozpuszcza.
Parametry produktu
| Rodzaj mleka | Krowie |
| Rodzaj sera | Pleśniowy |
| Gatunek sera | Gorgonzola |
| Smak | naturalny, Naturalny (original) |
| Składniki | Pasteryzowane krowie mleko, sól, podpuszczka |
| Zawartość tłuszczu | inny |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Zawartość netto | 150 g |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 45 dni (dzień) |
| Frakcja materiałowa | Wielomateriałowe |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Włochy |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,17 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: datix tomasz krajanowski ulica i numer: gen. ignacego prądzyńskiego 4/2/20a kod pocztowy i miasto: 07-410 ostrołęka pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 2240 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, Chronić przed światłem |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 310 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1299 kJ |
| Zawartość białek | 18 g |
| Zawartość soli | 1,5 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 19 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 27 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |
Inne informacje o zawartości
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |