Opis szczegółowy
Roleski Sos tysiąca wysp 1l
Parametry produktu
| Typ | Płynny |
| Rodzaj sosu | Sos majonezowy |
| Smak | Majonez, Słodki |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Przeznaczenie | Środek spożywczy do bezpośredniej konsumpcji jako przyprawa, dodatek smakowy dla wszystkich grup konsumentów z wyłączeniem dzieci w wieku do lat trzech. |
| Składniki | Olej słonecznikowy (30 %), woda, śmietana (10 %), cukier, koncentrat pomidorowy, papryka czerwona marynowana (6,6 %) (papryka (75%), woda, ocet spirytusowy, cukier, sól), ocet spirytusowy, żółtko jaja kurzego, musztarda (woda, ocet spirytusowy, gorczyca, cukier, sól), szczypiorek suszony, przyprawy, koncentrat z krokosza barwierskiego i cytryny, koncentrat z rzodkiewki, marchwi i czarnej porzeczki, zagęszczony sok z cytryny, sól, skrobia modyfikowana, stabilizator: guma ksantanowa; przeciwutleniacz: sól wapniowo-disodowa edta. |
| Zawartość netto | 1 l (dm³) |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,11 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: roleski sp. j. ulica i numer: spacerowa 181a kod pocztowy i miasto: 33-113 zgłobice pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 112 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 270 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Po otwarciu przechowywać w lodówce. nie zamrażać. |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 356 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1474 kJ |
| Zawartość białek | 1,2 g |
| Zawartość soli | 1,7 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 4,7 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 33 g |
| Cukry | 12 g |
| Zawartość węglowodanów | 14 g |