Opis szczegółowy
Produkty PURENA to innowacyjna oferta SOKÓW 100%, NEKTARÓW oraz NAPOJÓW owocowych w postaci koncentratów do bezpośredniego odtworzenia wodą. Przewaga tego rozwiązania w konfrontacji z tradycyjnymi sokami w butelkach czy kartonach 1 l wynika z eliminacji wielu zbędnych kosztów takich jak: ilość opakowań, masa transportowa, przestrzeń magazynowa.
Przygotowanie produktów w ilości 6 litrów zajmuje 15 sekund: z 1 saszetki ( 1 kg wagi i 0,8 l) powstaje 6 litrów napoju poprzez dodanie 5,2 l wody. Najłatwiej odtworzyć napój z koncentratu w specjalnych naczyniach miarowych wlewając zawartość saszetki i dopełniając wody do 6 litrów gotowego produktu. Woda użyta do odtwarzania musi spełniać wymogi wody zdatnej do konsumpcji. Tak przygotowany napój przechowywany w lodówce ma trwałość 48 godzin.
Parametry produktu
| Rodzaj | Niegazowany |
| Pojemność | 6 kg |
| Smak | pomarańczowy, cytrynowy |
| Działanie | Neutralne |
| Składniki | Cukier, woda, zagęszczony sok pomarańczowy (4%) komórki pomarańczy i cytryny (3,2%), zagęszczony sok cytrynowy (3%), regulator kwasowości: kwas cytrynowy; puree z cytryny (1,35%), naturalne aromaty, witamina c |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | poniżej 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 6,3 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: belfood sp. z o. o. ulica i numer: mineralna 2 kod pocztowy i miasto: 42-253 złoty potok pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 120 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej, Chronić przed światłem, przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
| Stosowanie - propozycje podania | Przed spożyciem odtworzyć wodą i dobrze wymieszać |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 39 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 167 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość błonnika | <0,5 |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Cukry | 9,3 g |
| Zawartość węglowodanów | 9,4 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Witamina C | 15 mg/100ml |
| Witamina C (%RWS) | 19 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera środki spożywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |
| Zawiera siarczyny | Nie |
| Zawiera tłuszcze utwardzone (trans) | Nie |
| Zawiera aromaty | Tak |
| Zawiera antybiotyki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |