Opis szczegółowy
Oliwa w postaci (na surowo) jest idealna do przyprawiania wszelkich sałatek z warzyw - zarówno gotowanych jak i surowych, do potraw z ryżu, makaronów i zup warzywnych, do przygotowywania zimnych sosów. Wyborna przy wekowaniu ryb i warzyw oraz marynowaniu mięsa.
Oliwa w postaci gotowanej lub smażonej: jako że dobrze znosi wysoką temperaturę zalecana jest do smażenia, przyrumieniania, gotowania i opiekania. Mięso i dziczyzna dzięki oliwie nabierają kruchości i lepszego smaku.
Idealna do smażenia dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych jednonienasyconych.
Parametry produktu
| Rodzaj produktu | Oliwa (olive oil) |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Zastosowanie | Do gotowania, Do sałatek, Do smażenia, Do sosów, Do pieczenia |
| Składniki | Rafinowana oliwa z oliwek i oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia. |
| Zawartość netto | 500 ml |
| Waga jednostkowa brutto | 0,71 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: firma handlowa "rolnik" spółka jawna ulica i numer: przelotowa 7 kod pocztowy i miasto: 43-190 mikołów pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 96 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, chronić przed światłem |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 828 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 3404 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 69 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 14 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 92 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |