Opis szczegółowy
NESTLÉ CINI MINIS – zbożowe kwadraciki o smaku cynamonowym z witaminami i żelazem
Parametry produktu
| Typ | Śniadaniowe |
| Rodzaj | Płatki |
| Rodzaj zbóż | Kukurydziane, Pszenne |
| Smak | cynamonowy |
| Zawartość netto | 600 g |
| Składniki | Składniki: mąka pszenna pełnoziarnista (36,6 %), mąka ryżowa (29,3 %), cukier, olej słonecznikowy, syrop glukozowy, oligofruktoza, substancja wypełniająca (węglan wapnia), skrobia pszenna, sól, cynamon (0,4 %), aromaty naturalne, emulgator (lecytyny), przeciwutleniacz (mieszanina tokoferoli), ekstrakt słodowy jęczmienny ciemny, barwnik (annato norbiksyna), substancje wzbogacające (składnik mineralny: żelazo; witaminy: b3, b5, d, b6, b1, b2, b9). może zawierać mleko i orzechy. do wytworzenia 100 g tego produktu użyto 36,6 g składnika pełnoziarnistego. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 0,61 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: cpp torun pacific ulica i numer: szosa lubicka 38/58 kod pocztowy i miasto: 87-100 toruń pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 24 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 12 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 1,8 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 1,9 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,24 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 7,2 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 22 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 412 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 124 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 6 %RWS |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 521 kJ |
| Wielkość porcji | 30 g |
| Zawartość białek | 6,1 g |
| Zawartość błonnika | 6,4 g |
| Zawartość soli | 0,8 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 4 %RWS |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 2,7 g |
| Cukry | 24 g |
| Zawartość węglowodanów | 73,4 g |
| Wartość energetyczna kcal (energia) | 6 %RWS |
| Zawartość białek (ogólnie) | 4 %RWS |
| Zawartość soli (ogólnie) | 4 %RWS |
| Zawartość tłuszczów (kwasy tłuszczowe nasycone) | 2 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (cukry) | 8 %RWS |
| Zawartość węglowodanów (ogólnie) | 8 %RWS |
Witaminy i składniki mineralne
| Kwas pantotenowy (%RWS) | 82 %RWS |
| Niacyna (witamina B3, PP) | 14 mg/100g |
| Niacyna (%RWS) | 88 %RWS |
| Ryboflawina (witamina B2) | 1,2 mg/100g |
| Tiamina (witamina B1) | 0,95 mg/100g |
| Tiamina (%RWS) | 86 %RWS |
| Witamina D (%RWS) | 60 %RWS |
| Kwas foliowy (witamina B9) | 165 μg/100g |
| Kwas foliowy (%RWS) | 83 %RWS |
| Pirydoksyna (witamina B6) | 1,2 mg/100g |
| Witamina B6 (%RWS) | 86 %RWS |
| Witamina D | 3 μg/100g |
| Żelazo | 7,3 mg/100g |
| Żelazo (%RWS) | 52 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | zawiera cukier (cukry) i substancję słodzącą |
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Zawiera barwniki | Tak |
| Zawiera aromaty | Tak |