Opis szczegółowy
Muszynianka to jedna z najpopularniejszych wód mineralnych w Polsce. Pełna wartościowych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu. Jednak nie tylko dlatego warto po nią sięgnąć.
Parametry produktu
| Rodzaj | Gazowana |
| Pojemność | 0,6 l (dm³) |
| Typ | Mineralna |
| Skład dodatkowy | Główne składniki mineralne kationy mg/l magnezowy mg2+ 103,5 wapniowy ca2+ 228,6 sodowy na+ 91,5 potasowy k+ 7,5 aniony mg/l wodorowęglanowy hco3 1479,9 siarczanowy so42- 16,3 chlorkowy ci 17,7 fluorkowy f 0,05 |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 0,65 kg |
| Nazwa otworu lub zespołu otworów tworzących ujęcie oraz ich miejsce ze wskazaniem miejsca lub miejscowości | O-1, k-1, m-2, m-5, m-13 w miliku, m-3, a-1 w andrzejówce |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: spółdzielnia pracy "muszynianka" ulica i numer: kościuszki 58 kod pocztowy i miasto: 33-380 krynica zdrój pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 135 op. zb. (DU) |
| Sumaryczna zawartośc rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie | 1945,05 mg/l |
| Zawiera [nazwa składnika odżywczego lub innej substancji] | magnez i wapń |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Zaleca się spożyć w ciągu 48 godzin od otwarcia. |
| Sposób przechowywania | przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wielkość porcji | 100 ml |
Witaminy i składniki mineralne
| Fluor | 0,05 mg/l |
| Magnez | 103,5 mg/l |
| Potas | 7,5 mg/l |
| Wapń | 228,6 mg/l |
| Chlor | 17,7 mg/l |
| Sód | 91,5 mg/l |
| Wodorowęglany (HCO3-) | 1479,9 mg/l |
| Siarczany (SO₄²-) | 16,3 mg/l |