Opis szczegółowy
Makaron w kształcie skośnej rurki, żłobionej („rigate”), tak, aby w swych rowkach mogła zatrzymać jak najwięcej sosu.
Penne może być zestawiane z różnymi składnikami, ale najlepiej pasuje do gęstych sosów o strukturze gruboziarnistej oraz potraw z wykorzystaniem dużych kawałków warzyw i mięsa, dlatego sprawdza się w sałatkach i zapiekankach. Popularnym daniem z zastosowaniem tego makaronu jest ostre penne all’Arabiata z papryczką chili, czosnkiem i bazylią, jednak dzięki swej uniwersalności stanowi kopalnię inspiracji i zawsze smakuje wyśmienicie.
Parametry produktu
| Typ | Bezjajeczny, Z semoliny (durum) |
| Zawartość netto | 1000 g |
| Składniki | Semolina z pszenicy durum, woda. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Grecja |
| Frakcja materiałowa | Papier |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Grecja |
| Temperatura przechowywania min - max | 5 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,01 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: atlanta a.m. sp z o.o. ulica i numer: annopol 4a kod pocztowy i miasto: 03-236 warszawa pl |
| Krótki opis marketingowy | Makaron penne rigate klasyczny makaron w kształcie skośnej rurki doskonały do wielu potraw |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 56 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 1095 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 354 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1500 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 12 g |
| Zawartość soli | 0,03 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,5 g |
| Cukry | 3,8 g |
| Zawartość węglowodanów | 72 g |