Opis szczegółowy
Kiełbasa wyprodukowana z mięsa wieprzowego kl. II A, mięsa wieprzowego kl. II B i mięsa wieprzowego kl. III w osłonce wieprzowej Ø 24-26 mm z dodatkiem wody, czosnku niedźwiedziego soli kuchennej i przypraw . Wyprodukowana zgodnie z zatwierdzoną recepturą nr 3. Zawartość tłuszczu nie więcej niż 30%. Zawartość białka nie mniej niż 12%. Zawartość soli nie więcej niż 3%. Długość odcinków kiełbasy około 12 cm.
Parametry produktu
| Rodzaj | Kiełbasa |
| Gatunek mięsa | Wieprzowina |
| Typ | Paczkowany |
| Metoda wytwarzania | Surowe |
| Stopień rozdrobnienia | Średnio rozdrobnione |
| Składniki | Mięso wieprzowe 89%, woda, mieszanka przyprawowa (sól, czosnek, majeranek, pieprz czarny), czosnek niedźwiedzi 0,4% |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 4 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1 kg |
| Produkt zmiennowagowy | Tak |
| Waga szacunkowa | 0,9 - 1,1 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: transgourmet polska sp. z o.o. ulica i numer: ul. zamenhofa 133 kod pocztowy i miasto: 61-131 poznań pl |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Może zawierać |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 184 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 764 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 15,71 g |
| Zawartość soli | 1,91 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 5,62 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 13,25 g |
| Cukry | <0,5 |
| Zawartość węglowodanów | <0,5 |