Opis szczegółowy
Donuty drobiowe z serem, formowane, panierowane, smażone, pieczone, głęboko mrożone.
Parametry produktu
| Sposób przygotowania | Frytkownica, Piekarnik |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Mięso z piersi kurczaka (38%) (pochodzenie: ue), panier (mąka pszenna, płatki kukurydziane, sól, drożdże, przyprawa, aromaty ), preparat sera (12%) (woda, ser (27%) (emmentalski, gouda), żelatyna wołowa, aromaty (mleko), substancje zagęszczające: e461, e415, e410; sól, substancja żelująca: e407; barwnik: e160a), olej rzepakowy, woda, błonnik grochowy, stabilizator: e451; sól, skrobia modyfikowana kukurydziana, białko sojowe. produkt może zawierać: seler, gorczycę, jaja. |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Unia Europejska |
| Temperatura przechowywania min - max | poniżej -18 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,02 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: superdrob s.a. oddział karczew ulica i numer: armii krajowej 80 kod pocztowy i miasto: 05-480 karczew pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 56 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Po rozmrożeniu nie zamrażać ponownie. |
| Sposób przechowywania | produkt głęboko mrożony, chronić przed rozmrożeniem |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Wyjąć produkt z opakowania. nie rozmrażać. piekarnik: piec w piekarniku rozgrzanym do 180°c z termoobiegiem przez około 15-20 minut. frytownica: smażyć we frytownicy w głębokim tłuszczu rozgrzanym do 180°c przez około 40 min. 30 s. uwaga! urządzenia kuchenne mogą się od siebie różnić! dostosuj czas podgrzewania do parametrów wykorzystywanego przez ciebie sprzętu. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 225 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 940 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 11 g |
| Zawartość soli | 0,88 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 2,4 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 13 g |
| Cukry | 0,6 g |
| Zawartość węglowodanów | 16 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 1 szt. |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera fosforany | Tak |
| Zawiera barwniki | Tak |
| Dodatki zawarte w produkcie (E-symbole) | E461 Metyloceluloza, E415 Guma ksantanowa, E410 Mączka chleba świętojańskiego, guma karobowa, E407 Karagen, E160a Karoteny, E451 Trifosforany |
| Funkcje dodatków obecnych w produkcie (zadeklarowanych jako dodatki lub numery E) | Substancja zagęszczająca, Substancja żelujaca, Barwnik, Stabilizator |
| Zawiera aromaty | Tak |