Opis szczegółowy
Formuła Bebiko 4 z błonnikiem nutriFLOR Inulina
Na wielkie potrzeby małych brzuszków
*Kompozycja składników dla wsparcia prawidłowego rozwoju, mocnych kości i zębów oraz układu odpornościowego, w tym:
Wit. A¹, C¹ i D¹ dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego
ALA (omega 3)¹ niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu i tkanki nerwowej⁴
Żelazo¹ i jod¹ wspierające prawidłowy rozwój poznawczy
Wapń¹ i wit. D¹ niezbędne dla prawidłowego rozwoju kości i zębów
Źródło błonnika - Inulina cenny błonnik w ilości dopasowanej do potrzeb dziecka na tym etapie życia
Parametry produktu
| Dla dzieci w wieku | Po 2 roku |
| Typ mleka | W proszku |
| Zawartość netto | 550 g |
| Mleko modyfikowane | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Laktoza z mleka, produkt serwatkowy (odmineralizowana serwatka, koncentrat białek serwatki) w proszku z mleka, odtłuszczone mleko w proszku (13 %), olej słonecznikowy, inulina (9 %), olej rzepakowy, wapń, naturalny aromat, witamina c, emulgator (lecytyny ze słonecznika), żelazo, przeciwutleniacz (palmitynian l-askorbylu), witamina a, ryboflawina, jod, witamina d, witamina b12 |
| Smak | mleczny |
| Temperatura przechowywania min - max | 6 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,61 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: nutricia ulica i numer: bobrowiecka 8 kod pocztowy i miasto: 00-728 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 128 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 548 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 65 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 272 kJ |
| Zawartość białek | 1 g |
| Zawartość błonnika | 1,1 g |
| Zawartość soli | 0,04 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 1,13 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,29 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 1,23 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 2,8 g |
| Cukry | 8,3 g |
| Zawartość węglowodanów | 8,4 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 19 szt. |
| Informacja dotycząca odżywczej wartości odniesienia | G/100ml gotowego do spożycia mleka |
Witaminy i składniki mineralne
| ALA (kwas linolenowy) | 92 mg/100ml |
| Ryboflawina (witamina B2) | 0,14 mg/100ml |
| Wapń | 130 mg/100ml |
| Witamina A | 74 μg/100ml |
| Witamina B12 | 0,25 μg/100ml |
| Jod | 16 μg/100ml |
| Witamina C | 7,9 mg/100ml |
| Witamina D | 2,39 μg/100ml |
| Żelazo | 1,4 mg/100ml |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera aromaty | Tak |
| Zawiera olej palmowy | Nie |