Opis szczegółowy
Mleko początkowe jest, zgodnie z zaleceniami ekspertów w obszarze żywienia, odpowiednim i w pełni wystarczającym pokarmem dla niemowląt od urodzenia do 6. miesiąca, jeśli nie są karmione piersią.
Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.
W pierwszych miesiącach życia mleko jest jedynym pożywieniem Twojego dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczało kluczowych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju niemowlęcia. Mleko matki jest najlepsze, ponieważ zostało stworzone przez naturę, aby dostarczać Twojemu dziecku wszystkiego, czego potrzebuje, w odpowiednich proporcjach.
Z myślą o niemowlęciu, które nie jest karmione piersią, lub które wymaga dokarmiania, stworzyliśmy mleko początkowe w proszku - Bebiko 1 nutriFlor Expert
Formuła Bebiko 1 oparta na badaniach nad optymalnym żywieniem niemowląt
bez oleju palmowego
od lat zaufana marka²
formuła oparta na badaniach
Wszystkie składniki odżywcze zostały zaprezentowane w tabeli wartości odżywczej z boku opakowania.
- Bez oleju palmowego
- Bez konserwantów i barwników¹
- Bez wzmacniaczy smaku¹
¹Zgodnie z przepisami prawa, tak jak inne mleka początkowe.
²Na podstawie danych rynkowych.
³Jako jedyny pokarm lub uzupełnienie karmienia piersią, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
Obecnie używasz
Bebiko 1 nutriFlor Expert Mleko początkowe w proszku dla niemowląt od urodzenia
Twój kolejny krok:
Mleko następne w proszku dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia
Parametry produktu
| Dla dzieci w wieku | Początkowe |
| Typ mleka | W proszku |
| Zawartość netto | 550 g |
| Mleko modyfikowane | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Laktoza z mleka, odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka w proszku z mleka, wysokooleinowy olej słonecznikowy, olej kokosowy, olej rzepakowy, koncentrat serwatki z mleka, galaktooligosacharydy z mleka (4,6 %), olej słonecznikowy, białka mleka, olej rybi, wapń, fruktooligosacharydy (0,3 %), potas, olej z mortierella alpina, sód, chlorek choliny, magnez, witamina c, inozytol, emulgator (lecytyny z soi), żelazo, cynk, l-karnityna, przeciwutleniacz (palmitynian l-askorbylu), kwas pantotenowy, niacyna, miedź, witamina e, witamina a, tiamina, ryboflawina, witamina b6, kwas foliowy, jod, mangan, selen, witamina k, biotyna, witamina d, witamina b12 |
| Smak | mleczny |
| Temperatura przechowywania min - max | 6 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,61 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: nutricia ulica i numer: bobrowiecka 8 kod pocztowy i miasto: 00-728 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 128 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 548 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Tak |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 66 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 276 kJ |
| Zawartość białek | 1,3 g |
| Zawartość błonnika | 0,3 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 1,7 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,1 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 0,6 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3,4 g |
| Cukry | 7,4 g |
| Zawartość węglowodanów | 7,5 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 40 szt. |
| Informacja dotycząca odżywczej wartości odniesienia | G/100ml gotowego do spożycia mleka |
Witaminy i składniki mineralne
| EPA (kwas eikozapentaenowy) | 3,6 mg/100ml |
| DHA (kwas dokozaheksaenowy) | 16,5 mg/100ml |
| ALA (kwas linolenowy) | 54,3 mg/100ml |
| Fosfor | 39 mg/100ml |
| Magnez | 6,6 mg/100ml |
| Mangan | 0,003 mg/100ml |
| Miedź | 0,05 mg/100ml |
| Niacyna (witamina B3, PP) | 0,43 mg/100ml |
| Potas | 74 mg/100ml |
| Ryboflawina (witamina B2) | 0,14 mg/100ml |
| Selen | 2,5 μg/100ml |
| Tiamina (witamina B1) | 0,07 mg/100ml |
| Wapń | 53 mg/100ml |
| Witamina A | 58 μg/100ml |
| Witamina B12 | 0,15 μg/100ml |
| Witamina E | 1,2 mg/100ml |
| Biotyna (witamina B7) | 2,1 μg/100ml |
| Chlor | 52 mg/100ml |
| Cynk | 0,48 mg/100ml |
| Jod | 13 μg/100g |
| Kwas foliowy (witamina B9) | 10 μg/100ml |
| Pirydoksyna (witamina B6) | 0,05 mg/100ml |
| Witamina C | 8,3 mg/100ml |
| Witamina D | 1,45 μg/100ml |
| Żelazo | 0,53 mg/100ml |
| Witamina K | 4,2 μg/100ml |
| Sód | 21,4 mg/100ml |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Tak |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera olej palmowy | Nie |