Opis szczegółowy
Dla wzbogacenia walorów smakowych ziemniaków Prymat przygotował specjalną kompozycję oryginalnych ziół, przypraw i suszonych warzyw, która nadaje przygotowywanym z nich potrawom oryginalny smak i aromat. W skład mieszanki wchodzą najwyższej jakości składniki, między innymi: sól, kolendra, czosnek, kminek, papryka słodka, koper, cząber, majeranek, papryka ostra, pieprz czarny oraz koncentrat czosnku.
Parametry produktu
| Typ | Mieszanki przypraw |
| Przeznaczenie | Do potraw z ziemniaków |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Składniki | Sól, czosnek, owoc kolendry, wzmacniacz smaku: glutaminian monosodowy, papryka słodka, cebula, kminek, majeranek, cząber, liście kopru, koper nasiona, pieprz czarny, chilli, |
| Waga jednostkowa brutto | 1,07 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: prymat sp. z o.o ulica i numer: chlebowa 14 kod pocztowy i miasto: 44-337 jastrzębie - zdrój pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 48 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Może zawierać |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Może zawierać |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 190 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 797 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 11 g |
| Zawartość soli | 42,4 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,4 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 4,2 g |
| Cukry | 5,1 g |
| Zawartość węglowodanów | 22 g |