Oliwki kalamata drylowane PREMIUM 360/180g
dodaj do przechowalni
0
Opis
Greckie oliwki kalamata drylowane Premium marki Iorgos to autentyczny w 100% grecki przysmak mający wyjątkowy, niepowtarzalny smak. Odmiana Kalamata to gatunek uznany za najlepszy pośród ciemnych oliwek. Nazwa pochodzi od regionu i miasta Kalamata znajdującego się na Peloponezie. Oliwki tej odmiany charakteryzują się barwą od fioletowej do prawie czarnej.
Idealne na półmiski przystawek. Są pyszne podawane z oliwą extra vergine, ziołami. Dodaj greckiego charakteru sosom, dipom i tapenadom oraz jako dodatek do dań mięsnych, rybnych i drobiowych. Używaj ich także do pizzy, makaronów, bruschetty, chleba czosnkowego i wiele innych smacznych połączeń. Oliwki są podstawą zdrowej dla serca diety śródziemnomorskiej.
Warunki przechowywania
Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Po otwarciu przechowywać w lodówce i spożyć w ciągu 14 dni.
Składniki
oliwki kalamata drylowane 50%, woda, ocet winny, sól, regulator kwasowości (kwas ml.ekowy)
Informacje o produkcie
Marka: IORGOS
Kraj pochodzenia: GR
Masa brutto: 0,36 kg
| Wartość odżywcza | w 100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna | 1162kJ/278kcal kJ/kcal |
| Tłuszcz | 29.5 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 2.8 g |
| Węglowodany | 1.4 g |
| Cukry | 1 g |
| Błonnik | 0 g |
| Białko | 1.7 g |
| Sól | 4.4 g |