Opis szczegółowy
Oatly Barista to produkt stworzony dla baristów, który jest w 100% roślinny. Doskonale się pieni, ma odpowiednią gęstość i sprawdza się w latte artach. Może być on wykorzystywany zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych baristów. Jego konsystencja oraz odpowiednia zawartość tłuszczu sprawia, że możliwe jest osiągnięcie idealnego stopnia spienienia zarówno do latte, jak i cappuccino. Napój jest przygotowany z owsa, dzięki czemu nie jest zbyt słodki, ani ciężki. Napój owsiany Oatly Barista Edition to świetny dodatek do porannego musli, owsianki i koktajli owocowych. Ma on wiele zastosowań – jest doskonałym składnikiem deserów, śniadań czy napojów (np. kakao, kawy) oraz stanowi idealną bazę do zup i sosów. Dobrze sprawdzi się jako składnik ciast, naleśników oraz wszelkich innych przepisów wymagających wykorzystania mleka krowiego. Napój owsiany Oatly Barista ma prosty skład, nie zawiera zbędnych dodatków, ani konserwantów. Jest doskonałym źródłem błonnika, białka, a także witaminy D, B2 i B12.
Parametry produktu
| Zawiera naturalnie występujące cukry | 1 |
| Źródło błonnika pokarmowego | 1 |
| Produkt wegański | 1 |
| Produkt bez laktozy | 1 |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 84 op. zb. (DU) |
| Rodzaj | Niegazowany |
| Smak | Lekki |
| Składniki | Woda, owies 10%, olej rzepakowy, regulator kwasowości (fosforan dipotasowy), minerały (węglan wapnia, jodek potasu), sól, witaminy (d2, ryboflawina, b12). |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Holandia |
| Pojemność | 1,5 l (dm³) |
| Waga jednostkowa brutto | 1,59 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: oatly poland sp. z o.o. ulica i numer: żelazna 51/53 kod pocztowy i miasto: 00-841 warszawa pl |
Alergeny
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Orzechy | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
Wartość odżywcza
| Cukry | 3,4 g |
| Wartość energetyczna kcal | 61 kcal |
| Zawartość soli | 0,1 g |
| Zawartość białek | 1,1 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kJ | 257 kJ |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 3 g |
| Zawartość węglowodanów | 7,1 g |
| Zawartość błonnika | 0,8 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Witamina D | 1,1 μg/100ml |
| Ryboflawina (witamina B2) | 0,21 mg/100ml |
| Witamina B12 | 0,24 μg/100ml |
| Wapń | 120 mg/100ml |
| Jod | 22,5 μg/100ml |
| Witamina D (%RWS) | 22 %RWS |
| Jod (%RWS) | 15 %RWS |
Inne informacje o zawartości
| Plant based - produkt bazujący na składnikach roślinnych | Tak |