NESTLE Kaszka mleczno-ryżowa banan po 6 miesiącu 230 g (promocja)
dodaj do przechowalni
0
Opis
Opis szczegółowy
Pełnowartościowy, bezglutenowy posiłek z dodatkiem banana, dostosowany do wymagań żywieniowych maluszków po 4. miesiącu życia. 1 porcja kaszki dostarcza ponad 50% dziennego zapotrzebowania dziecka na żelazo ważnego dla rozwoju jego funkcji poznawczych, a witamina C obecna w kaszce wspiera jego wchłanianie.
Parametry produktu
| Dla dzieci w wieku | Po 4 miesiącu |
|---|---|
| Typ produktu | Mleczno-ryżowy |
| Smak | Bananowy |
| Składniki | mąka ryżowa hydrolizowana 48,4%, mleko odtłuszczone 26,2%, oleje roślinne (rzepakowy, słonecznikowy), cukier, maltodekstryna, płatki banana 2%, składniki mineralne (węglan wapnia, fumaran żelaza (II), siarczan cynku, jodek potasu), aromat, witaminy (C, niacyna, E, B1, kwas pantotenowy, A, B6, K, kwas foliowy, biotyna, D). Ciemne drobiny w kaszce pochodzą z ryżu. Nie zawiera oleju palmowego. |
| Zawiera mleko krowie | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 230 g |
| Waga jednostkowa brutto | 0,24 kg |
| Źródło kwasów tłuszczowych omega-3 | 1 |
| Produkt bezglutenowy | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: nestle polska s.a ulica i numer: domaniewska 32 kod pocztowy i miasto: 02-672 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 75 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowuj w suchym i chłodnym miejscu przed i po otwarciu. Po każdym użyciu zamknij szczelnie torebkę. Nie przechowuj resztek posiłki. Zużyj nie później niż 3 tygodnie po otwarciu torebki. Nieprawidłowe przygotowanie i przechowywanie może zaszkodzić Twojemu dziecku. |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | Dziecko może otrzymywać dziennie 1 lub, po konsultacji z lekarzem, 2 posiłki z kaszki, w zależności od wieku, jako uzupełnienie innego pożywienia. |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Zanim przystąpisz do przyrządzenia posiłku, umyj ręce. upewnij się, czy naczynia, których będziesz używać, są idealnie czyste. 1. zagotuj wodę, odmierz 120 ml i wlej do miseczki dziecka. temperatura wody nie powinna być wyższa niż 40°c. 2. dodaj 45 g (ok. 6 łyżek stołowych) kaszki. używaj czystej i suchej łyżki. 3. mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. tak przygotowany posiłek podaj dziecku łyżeczką lub pozwól maluszkowi spożywać samodzielnie łyżeczką lub rączką. zawsze postępuj zgodnie z powyższą instrukcją. opakowanie zawiera 5 porcji pełnowartościowego posiłku zbożowo-mlecznego. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 5,5 g |
|---|---|
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 0,6 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,13 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 12 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 32 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 430 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 193 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1812 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 813 kJ |
| Wielkość porcji | 45 g |
| Zawartość białek | 12,3 g |
| Zawartość soli | 0,28 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 10,3 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 0,45 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 4,6 g |
| Cukry | 26,7 g |
| Zawartość węglowodanów | 71,2 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 5 szt. |
Witaminy i składniki mineralne
| Kwas pantotenowy (witamina B5) | 1,6 mg/100g |
|---|---|
| Niacyna (witamina B3, PP) | 6 mg/100g |
| Tiamina (witamina B1) | 0,9 mg/100g |
| Wapń | 400 mg/100g |
| Witamina A | 380 ?g/100g |
| Witamina E | 5 mg/100g |
| Biotyna (witamina B7) | 27 ?g/100g |
| Cynk | 3,5 mg/100g |
| Jod | 40 ?g/100g |
| Kwas foliowy (witamina B9) | 33 ?g/100g |
| Pirydoksyna (witamina B6) | 0,38 mg/100g |
| Witamina C | 62 mg/100g |
| Witamina D | 6,8 ?g/100g |
| Witamina K | 35 ?g/100g |
| Żelazo | 9 mg/100g |
| Sód | 110 mg/100g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Zawiera barwniki | Nie |