Opis szczegółowy
Ayran 400g mleczny napój z dodatkiem soli, o tureckim rodowodzie. Doskonale gasi pragnienie , uzupełnia elektrolity. Spożywać schłodzony , przed otwarciem kubka wstrząsnąć.
Parametry produktu
| Rodzaj | naturalny |
| Smak | naturalny, mleczny, Słony, Krzepki |
| Składniki | Mleko pasteryzowane, woda, sól , kultury bakterii jogurtowych |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 400 g |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 2 - 8 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,4 kg |
| Technika utrwalenia | pasteryzacja |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: okręgowa spółdzielnia mleczarska ulica i numer: warszawska 41 kod pocztowy i miasto: 82-100 nowy dwór gdański pl |
| Krótki opis marketingowy | Ayran przysmak turecki |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 72 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w warunkach chłodniczych |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 34 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 142 kJ |
| Wielkość porcji | 400 g |
| Zawartość białek | 2,1 g |
| Zawartość soli | 0,76 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1,1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 1,5 g |
| Cukry | 3 g |
| Zawartość węglowodanów | 3 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |