Opis szczegółowy
Makaron Bartolini Polska Kluska jest produkowany w Polsce i ze składników pozyskanych od polskich producentów i hodowców. W produkcji zastosowano jaja od kur z wolnego wybiegu co stanowi duży atut tego produktu. Polecany jest do zup, dań mięsnych z sosami oraz do dań deserowych ze słodkimi twarogami i owocami.
Parametry produktu
| Typ | Jajeczny, Pszenny |
| Rodzaj | Wstążki |
| Zawartość netto | 400 g |
| Składniki | Mąka makaronowa pszenna, jaja z wolnego wybiegu 4,5%, przyprawa:kurkuma |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Towar jest niebezpieczny / DangerousGoodsRegulationCode | ZNA |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 0,4 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: p.p.h. tabit sp. z o.o. ulica i numer: kołłątaja 44 kod pocztowy i miasto: 05-402 otwock pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 63 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 36 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | Chronić przed światłem, przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Gotować 9 minut (7 minut al dente), 1 litr wody na 100g makaronu, posolić według uznania |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 144 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 609 kJ |
| Zawartość białek | 4,8 g |
| Zawartość błonnika | 3,2 g |
| Zawartość soli | 0,01 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0,3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0,8 g |
| Cukry | 0,5 g |
| Zawartość węglowodanów | 27,7 g |