Len mielony złoty Sante 200g X10
dodaj do przechowalni
0
Opis
Opis szczegółowy
Len mielony złoty to najwyższej jakości odtłuszczone i zmielone nasiona lnu złotego – najszlachetniejszej odmiany lnu. Len to jedna z najstarszych roślin uprawnych – uprawiano go już ok. 3000 lat p.n.e. w starożytnym Egipcie. Len jest coraz bardziej doceniany z uwagi na wysokie walory odżywcze: zawartość błonnika, białka i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Len mielony złoty Sante dzięki zmieleniu i odtłuszczeniu ziaren odznacza się znakomitą przyswajalnością. Wyróżnia go:
wysoka zawartość białka (aż 32 g w 100 g produktu!)
wysoka zawartość błonnika pokarmowego (aż 31 g w 100 g produktu)
zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (10,5 g w 100 g produktu)
Len mielony złoty jest łatwy i szybki do przygotowania. Można go stosować w formie kleiku, a także dodawać do zup, płatków śniadaniowych, jogurtów, kefirów, sałatek, jak również do zagęszczania sosów.
Parametry produktu
| Zawartość netto | 200 g |
|---|---|
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Składniki | Odtłuszczone i zmielone siemię lniane. |
| Waga jednostkowa brutto | 0,21 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: SANTE sp. z o. o. (dawniej SANTE A.Kowalski Sp. J.) Ulica i numer: Jagiellońska 55A Kod pocztowy i miasto: 03-301 Warszawa PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 168 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 332 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1380 kJ |
| Wielkość porcji | 200 g |
| Zawartość białek | 34 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 1 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 12 g |
| Cukry | 3 g |
| Zawartość węglowodanów | 6 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |