Kaszka mleczna malina-truskawka-banan BDC Bobovita 210 g
dodaj do przechowalni
Opis
Parametry
| Dla dzieci w wieku | Po 6 miesiącu |
|---|---|
| Typ produktu | Zbożowy |
| Smak | Malinowy, Truskawkowy, Bananowy |
| Składniki | mleko modyfikowane 54,2% [odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka w proszku (z mleka), oleje roślinne (słonecznikowy, rzepakowy, wysokooleinowy słonecznikowy, kokosowy), witaminy i składniki mineralne (C, E, A, D, biotyna, tiamina, B6, wapń, żelazo, jod)], pełnoziarniste mąki 41,6% (owsiana 25,6%, żytnia 12%, pszenna 4%), płatki bananowe 2%, płatki malinowe 1,1% (suszona malina, mąka ryżowa), płatki malinowe 1,1% (suszona malina, mąka ryżowa), płatki truskawkowe 1% (suszona truskawka, mąka ryżowa), aromat. |
| Zawiera mleko krowie | Tak |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 210 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 6 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,22 kg |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| Producent: | NutriciaUlica i numer: Bobrowiecka 8Kod pocztowy i miasto: 00-728 Warszawa PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 104 op. zb. (DU) |
| Zawiera występujące cukry | 1 |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Tak |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Tak |
| Żyto i produkty żytnie | Tak |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej i w zamkniętym opakowaniu. Po otwarciu torebki zawartość zużyj w ciągu 3-4 tygodni. |
|---|---|
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Tak |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Warto wiedzieć! zboża są istotnym elementem prawidłowej diety i bardzo ważnym źródłem energii w codziennym urozmaiconym jadłospisie, a nasza kaszka porcja zbóż, to pełnowartościowy, pożywny posiłek mleczno-zbożowy. sposób przygotowania: zawsze przestrzegaj instrukcji właściwego przygotowania. zanim przystąpisz do sporządzania posiłku dla dziecka, umyj dokładnie ręce i upewnij się, czy naczynia, których będziesz używać są czyste. krok 1. zagotuj wodę i odmierz 160 ml, wlej do miseczki i ostudź do temperatury ok. 50°c. krok 2. wsyp powoli 40 g kaszki (5 łyżek stołowych). krok 3. mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. odczekaj chwilę, aż kaszka zgęstnieje. krok 4. sprawdź temperaturę posiłku. gotową kaszkę podaj dziecku lub pozwól spróbować samodzielnego jedzenia łyżeczką. nie podawaj ponownie resztek posiłku. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 7 g |
|---|---|
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | 2,3 g |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,12 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 11 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 24 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 440 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 176 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 1850 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 740 kJ |
| Wielkość porcji | 40 g |
| Zawartość białek | 17 g |
| Zawartość soli | 0,29 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 3 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 13 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 1,2 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 5,2 g |
| Cukry | 28 g |
| Zawartość węglowodanów | 60 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 5 szt. |
Witaminy
| Tiamina (witamina B1) | 1,2 mg/100g |
|---|---|
| Wapń | 513 mg/100g |
| Wapń (%RWS) | 128 %RWS |
| Witamina A | 419 μg/100g |
| Witamina D (%RWS) | 74 %RWS |
| Witamina E | 8,3 mg/100g |
| Biotyna (witamina B7) | 22 μg/100g |
| Jod | 89 μg/100g |
| Pirydoksyna (witamina B6) | 0,64 mg/100g |
| Witamina C | 64 mg/100g |
| Witamina C (%RWS) | 256 %RWS |
| Witamina D | 7,4 μg/100g |
| Żelazo | 8,3 mg/100g |
| Żelazo (%RWS) | 138 %RWS |
| Sód | 117 mg/100g |
Inne informacje
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera aromaty | Tak |