Zuber Woda lecznicza 3l karton 12 szt.
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Unikalna w skali światowej, o bardzo dużej mineralizacji (pow. 21 000 mg/dm3) i niezwykłej zawartości składników. Jej charakter oraz struktura jonowa umożliwiają wyrównanie niedoborów pierwiastków mających istotne znaczenie dla homeostazy (czyli zdolności utrzymywania stałości parametrów wewnętrznych organizmu), takich jak sód, potas, wapń, magnez czy nawet pierwiastki śladowe. Surowiec stosowany w krenoterapii (kuracji pitnej), wzmaga metabolizm białkowo-tłuszczowo-węglanowy, przez co stosowany jest w leczeniu chorób przemiany materii: obniża poziom cukru we krwi, zwiększa spalanie tłuszczów i powoduje spadek wagi ciała. Wywołuje wzrost wydalania kwasu moczowego.
Parametry produktu
| Rodzaj | Niegazowana |
|---|---|
| Pojemność | 3 l (dm³) |
| Typ | Lecznicza |
| Skład dodatkowy | Zawartość składników mineralnych w mg/l (ogólna zawartość składników mineralnych: 23 977,10 mg/l): kationy: sodowy – 5994,00, magnezowy – 234,90, potasowy – 211,90, litowy – 27,94, wapniowy – 27,35; aniony: wodorowęglanowy – 16342,00, chlorkowy – 1001,00, siarczanowy – 54,78, bromkowy – 1,54, jodkowy – 1,16. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Kraj pochodzenia głównego składnika | Polska |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 20 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 3,2 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: uzdrowisko krynica - żygiestów s.a. ulica i numer: nowotarskiego 9/4 kod pocztowy i miasto: 33-380 krynica pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 200 op. zb. (DU) |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Nie dotyczy |
| Sumaryczna zawartośc rozpuszczonych składników mineralnych w wodzie | 23977,10 mg/l |
| Sumaryczna zawartość anionów w wodzie | 17481,01 mg/l |
| Sumaryczna zawartość kationów w wodzie | 6496,09 mg/l |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
|---|---|
| Wielkość porcji | 100 ml |
Inne informacje o zawartości
| Dodatkowe informacje na temat produktu | Osad jest zjawiskiem . Zawiera dwutlenek węgla ze źródła. Analizę fizyko-chemiczną wykonano przez akredytowane laboratorium. Woda posiada świadectwo, potwierdzające właściwości lecznicze surowca leczniczego. Rozlewana ze źródła ,,Zuber" w Krynicy-Zdroju. |
|---|