Woda WIELKA PIENIAWA 1,5l 3 szt.
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
kompozycja minerałów zawartych w Wielkiej Pieniawie wpływa korzystnie na układ pokarmowy w przypadku problemów trawiennych i żołądkowych oraz stymuluje ochronę organizmu przed niekorzystnym wpływem środowiska.
Woda Wielka Pieniawa zawiera dwutlenek węgla i dostępna jest do spożycia na miejscu w pijalni w Polanicy-Zdroju oraz w formie butelkowanej w obrocie handlowym.
Wielka Pieniawa to Środek Spożywczy Specjalnego Przeznaczenia Żywieniowego o poziomie mineralizacji 1404mg/l.
Parametry produktu
| Rodzaj | Niegazowana |
|---|---|
| Pojemność | 1,5 l (dm³) |
| Typ | Mineralna |
| Typ chemiczny | Żelazista |
| Skład dodatkowy | ogólna zawartość rozpuszczonych składników mineralnych 1404,00 mg/l.. Zawiera dwutlenek węgla. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 1,5 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: Uzdrowiska Kłodzkie S.A. - Grupa PGU Ulica i numer: Zdrojowa 39 Kod pocztowy i miasto: 57-320 Polanica-Zdrój PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 84 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | - |
|---|---|
| Pakowany/e w atmosferze ochronnej | Nie |
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
| Stosowanie - propozycje podania | - |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | -Polecany sposób spożycia: pić 2xdziennie po 250 ml około 1 godz. przed posiłkiem lub 1,5 godz. po posiłku. |
Wartość odżywcza
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 0,03 g |
|---|---|
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 0 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 0 kJ |
| Wielkość porcji | 250 ml |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0,01 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Fluor | 0,24 mg/l |
|---|---|
| Fluor (%RWS) | 3 %RWS |
| Magnez | 23,00 mg/l |
| Magnez (%RWS) | 1,5 %RWS |
| Potas | 34,80 mg/l |
| Potas (%RWS) | 0,5 %RWS |
| Wapń | 224,00 mg/l |
| Wapń (%RWS) | 8 %RWS |
| Chlor | 3,20 mg/l |
| Chlor (%RWS) | 0,1 %RWS |
| Sód | 57,50 mg/l |
| Wodorowęglany (HCO3-) | 1030,00 mg/l |
| Siarczany (SO₄²-) | 31,00 mg/l |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
|---|---|
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |