Opis szczegółowy
Produkowane głównie z odmiany winogron „Ugni Blanc”, subtelnie zmieszane z moszczem winogronowym i brandy Cognac, nasze białe Pineau powoli dojrzewało przez co najmniej 18 miesięcy w dębowych beczkach, aby uzyskać ten wspaniały blond, półprzezroczysty i lekko bursztynowy kolor.
Nos: aromaty świeżych kwiatów i nuta rancio.
Podniebienie: gładkie i miękkie, z posmakiem miodu wzmocnionym nutami kwasowości, dobra długość.
Parametry produktu
| Charakter | Półsłodkie (Demi-doux/semidolce/semi-dulce) |
| Kolor | Biały |
| Szczep | Ugni Blanc |
| Rodzaj | Owocowe |
| Serwowanie | Aperitif, Desery |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Francja |
| Pojemność | 0,75 l (dm³) |
| Oznakowanie etykiet/apelacja | DOP, A.O.C. |
| Zawartość alkoholu | 17 % obj. |
| Składniki | Winogrona, siarczyny |
| Waga jednostkowa brutto | 1,58 kg |
| Region pochodzenia | Charente, nouvelle aquitaine, france |
| Wino pochodzi z Unii Europejskiej | Tak |
| Klasyfikacja | Bez Chronionej Nazwy Pochodzenia i bez Chronionego Oznaczenia Geograficznego |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: udh - united distribution holding sp. z o.o. ska ulica i numer: górecka 1 kod pocztowy i miasto: 60-267 poznań pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Produkt akcyzowy |
| Numer GTU | GTU_01 - Alkohole |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 96 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Tak |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 156 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 655 kJ |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 15 g |
| Cukry | 15 g |