Opis szczegółowy
Passofino Montepulciano d'Abruzzo od Feudi Bizantini to wyraziste czerwone wino o aromatach śliwek, czarnej porzeczki, wiśni morello, uzupełnionych nutami cynamonu i śródziemnomorskich ziół. Na podniebieniu wytrawne, soczyste i kremowe, z delikatną resztkową słodyczą oraz umiarkowaną kwasowością, która nadaje winu łagodności.
Wyprodukowane z ręcznie zbieranych winogron Montepulciano, fermentowane w kontrolowanych warunkach, zapewnia harmonijny i długi finisz. Doskonałe do dań z jagnięciny, tajskich sałatek czy faszerowanej papryki. Najlepiej serwować w temperaturze 15-18°C.
Parametry produktu
| Charakter | Wytrawne (Sec/secco/seco/dry) |
| Kolor | czerwony |
| Szczep | Montepulciano |
| Rodzaj | Gronowe |
| Serwowanie | Jagnięcina |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Włochy |
| Pojemność | 750 ml |
| Zawartość alkoholu | 14 % obj. |
| Składniki | Nie dotyczy |
| Waga jednostkowa brutto | 1,3 kg |
| Region pochodzenia | Włochy |
| Wino pochodzi z Unii Europejskiej | Tak |
| Klasyfikacja | Bez Chronionej Nazwy Pochodzenia i bez Chronionego Oznaczenia Geograficznego |
| Temperatura serwowania | 15 - 18 °C |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: pinot sp. z o.o. sp.k. ulica i numer: traugutta 56 kod pocztowy i miasto: 90-106 łódź pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Produkt akcyzowy |
| Numer GTU | GTU_01 - Alkohole |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 80 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 9999 mies. |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wielkość porcji | 50 ml |