Opis szczegółowy
Old Pulteney 12 Years Old to klasyczna whisky single
malt, która czerpie swoje wyjątkowe cechy z nadmor
skiego położenia destylarni w Wick. Założona w 1826
roku, w czasach, gdy miasto było prężnie działającym
portem rybackim, destylarnia odzwierciedla morską
tradycję i historię regionu.
Dojrzewająca w starannie wyselekcjonowanych beczkach po
bourbonie, głównie z amerykańskiego dębu, whisky nabiera
charakterystycznego profilu smakowego, w którym subtelne akordy
wanilii i przypraw łączą się z wyraźnym, słonym akcentem morskim.
magazyny, otwarte na ożywcze morskie wiatry, nadają
whisky unikalnego charakteru, przywodzącego na myśl smaki morza.
Old Pulteney 12 Years Old to idealny wybór dla tych,
którzy pragną doświadczyć unikalnego smaku whisky
inspirowanej morskim klimatem, doskonałej zarówno na co dzień,
jak i na wyjątkowe okazje.
Parametry produktu
| Typ | Single malt |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Szkocja |
| Pojemność | 700 ml |
| Smak | Lekki |
| Zawartość alkoholu | 40 % obj. |
| Temperatura przechowywania min - max | powyżej 0 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,2 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: pinot sp. z o.o. sp komandytowa ulica i numer: traugutta 5 kod pocztowy i miasto: 90-106 łódz pl |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Produkt akcyzowy |
| Numer GTU | GTU_01 - Alkohole |
| Ilość sztuk opakowań na palecie lub w maksymalnym opakowaniu transportowym | 6 szt. |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 60 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
| Orzechy laskowe i produkty z orzechów laskowych | Nie |
| Orzechy włoskie i produkty z orzecha włoskiego | Nie |
| Owies i produkty owsiane | Nie |
| Pszenica i produkty z pszenicy | Nie |
| Żyto i produkty żytnie | Nie |
| Jęczmień i produkty jęczmienne | Nie |
| Migdały i produkty z migdałami | Nie |
| Orzechy nerkowca i produkty z orzecha nerkowca | Nie |
| Orzechy pekan i produkty z orzecha pekan | Nie |
| Orzech brazylijski i produkty z orzecha brazylijskiego | Nie |
| Pistacje i produkty pistacjowe | Nie |
| Orzechy makadamia i produkty z orzecha makadamia | Nie |
| Orzeszki piniowe i produkty z orzeszkami piniowymi | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wielkość porcji | 50 ml |
| Ilość porcji w opakowaniu | 17,5 szt. |