'Whisky Monkey Shoulder 40% 700ml X6
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Monkey Shoulder – to triple (blended) malt, bez bagażu tradycji i nadmiernego sztywniactwa. Jego bogatym smakiem i aromatem można się delektować z dodatkiem wody lub lodu, zachęcamy jednak do łamania skostniałych konwenansów i cieszenia się jego subtelnym smakiem w koktajlach.Jest kombinacją trzech whisky single malt z regionu Speyside – Glenfiddich, Balvenie i Kininvie, które leżakują w beczkach po burbonie. Dzięki temu posiada bogaty, lecz zrównoważony smak. Subtelny aromat wanilii czyni Monkey Shoulder perfekcyjną pozycją do koktajli (Monkey Jam Sour, Mint Julep, etc.)Nazwa trunku pochodzi z czasów, gdy robotnicy w destylarniach często nabawiali się urazów. Ciężka fizyczna praca powodowała u nich zwichnięcia barków. Zwisające barki wyglądały niczym ramiona szympansów, dlatego te urazy zaczęto nazywać Monkey Shoulder. W celu uhonorowania ciężkiej pracy robotników w destylarni trunek nosi nazwę Monkey Shoulder.
Parametry produktu
| Typ | Blended/pure malt Whisky (vatted Whisky) |
|---|---|
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Szkocja |
| Pojemność | 700 ml |
| Smak | Waniliowy, Słodki |
| Serwowanie | Aperitif |
| Zawartość alkoholu | 40 % obj. |
| Waga jednostkowa brutto | 1,52 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: CEDC International Sp. z o.o. Ulica i numer: Kowanowska 48 Kod pocztowy i miasto: 64-600 Oborniki Wlkp. PL |
| Produkt medyczny / Produkt akcyzowy | Produkt akcyzowy |
| Numer GTU | GTU_01 - Alkohole |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 90 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
|---|---|
| Wielkość porcji | 50 ml |