WODA KROPLA BESKIDU GAZOWANA 500 ML 3 szt.
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Kropla Beskidu to woda mineralna – niskozmineralizowana, pochodząca z Tylicza w górach Beskidu Sądeckiego, jednego z najbardziej cenionych w Europie regionów pod względem wód mineralnych.
Kropla Beskidu swoje walory zawdzięcza budowie geologicznej skał, spośród których jest wydobywana.
Krążąc setki lat pomiędzy ułożonymi naprzemiennie warstwami gruboziarnistych piaskowców i łupków, z cienkimi pokładami margli oraz wapieni, woda nasyciła się minerałami i osiągnęła krystaliczną czystość.
Z uwagi na odpowiednią zawartość składników mineralnych Kropla Beskidu może być spożywana w każdej ilości, z dowolną częstotliwością, przez osoby w różnym wieku. Kropla Beskidu, ze względu na niewielką zawartość sodu, jest rekomendowana dla osób, które powinny ograniczać udział soli (chlorku sodu) w codziennej diecie.
Parametry produktu
| Rodzaj | Gazowana |
|---|---|
| Pojemność | 500 ml |
| Skład dodatkowy | Kationy (mg/l) wapniowy (ca2+) - 45 magnezowy (mg2+) - 17 sodowy (na+) - 15 potasowy (k+) - 1,1 aniony (mg/l) wodorowęglanowy (hco3-) - 219 siarczanowy (so42-) - 33 chlorkowy (cl-) - 3,1 fluorkowy (f-) - <0,10 |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Waga jednostkowa brutto | 0,52 kg |
| Nazwa otworu lub zespołu otworów tworzących ujęcie oraz ich miejsce ze wskazaniem miejsca lub miejscowości | Ujęcie Kropla Beskidu w Tyliczu |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: COCA COLA HBC POLSKA SP. Z O.O. Ulica i numer: Żwirki i Wigury 16 Kod pocztowy i miasto: 02-092 WARSZAWA PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 108 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
|---|---|
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Nie |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Nie |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Nie |
| Jaja i produkty pochodne | Nie |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Nie |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Chronić przed działaniem promieni słonecznych. Nie przechowywać w pobliżu środków chemicznych. Chronić przed zamrożeniem. |
|---|---|
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 0 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 0 kJ |
| Wielkość porcji | 250 ml |
| Zawartość białek | 0 g |
| Zawartość soli | 0 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 0 g |
| Cukry | 0 g |
| Zawartość węglowodanów | 0 g |
Witaminy i składniki mineralne
| Fluor | 0,01 mg/100ml |
|---|---|
| Magnez | 1,7 mg/100g |
| Potas | 0,11 mg/100ml |
| Wapń | 4,5 mg/100ml |
| Chlor | 0,31 mg/100ml |
| Sód | 15 mg/l |
| Wodorowęglany (HCO3-) | 219 mg/l |
| Siarczany (SO₄²-) | 33 mg/l |