Opis szczegółowy
- Charakterystyczny w kuchni śródziemnomorskiej smak: oregano, rozmarynu oraz czosnku.
- Idealny jako sos do sałatki greckiej, a także grillowanych warzyw jak: bakłażan, papryka, cukinia.
- Doskonale łączy się ze wszystkimi rodzajami sałat jak np. rzymska, lodowa, frisbee.
- Do użycia również jako przyprawa do sałatek warzywnych, ryb i drobiu.
Parametry produktu
| Typ | W proszku |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Węgry |
| Przeznaczenie | Do sałatki greckiej, grillowanych warzyw takich jak: bakłażan, papryka, cukinia; sałat takich jak: rzymska, lodowa, frisbee; jako przyprawa do sałatek warzywnych, ryb i drobiu. |
| Składniki | Cukier, maltodekstryna, sól, skrobia modyfikowana ziemniaczana, kwas (kwas cytrynowy), regulator kwasowości (octany sodu), czosnek (4,5 %), laktoza, szalotka¹ (3 %), gorczyca mielona, skrobia (ziemniaczana, z grochu), natka pietruszki¹ (2,5 %), oregano¹ (2 %), olej palmowy, substancja zagęszczająca (guma ksantanowa), papryka słodka mielona (1 %), pieprz biały, kolendra, rozmaryn¹ (0,6 %), przecier pomidorowy w proszku¹ (0,5 %), sok cytrynowy w proszku (0,3 %), kurkuma, pieprz cayenne, aromaty, ¹z upraw zrównoważonych |
| Zawartość netto | 700 g |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 0,79 kg |
| RSPO - Data ważności licencji lub certyfikatu | 2025-09-20 |
| RSPO - Numer licencji lub certyfikatu | Cu-rspo scc-818616 |
| RSPO - The Roundtable on Sustainable Palm Oil | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: unilever polska sp. z o.o. ulica i numer: al. jerozolimskie 134 kod pocztowy i miasto: 02-305 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 80 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Zboża zawierajace gluten | Może zawierać |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Może zawierać |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu. |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Rozpuść 100 g produktu w 700 ml wody, dodaj 200 ml oleju roślinnego i dobrze wymieszaj. po ok. 10 minutach wymieszaj ponownie i zaserwuj z sałatą. |
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
| Wartość energetyczna kcal | 211 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 884 kJ |
| Wielkość porcji | 30 ml |
| Zawartość białek | <0,5 |
| Zawartość soli | 1,7 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 2,9 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 20 g |
| Cukry | 2,9 g |
| Zawartość węglowodanów | 6,2 g |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Nie |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |