Sos sałatkowy czosnkowy cezar 9g Prymat X30
dodaj do przechowalni
Opis
Opis szczegółowy
Sos sałatkowy czosnkowy to oryginalne połączenie smaku cytryny, czarnego pieprzu, czosnku oraz korzennych przypraw. Tak skomponowana mieszanka jest doskonałym dodatkiem do sałaty, grzanek i parmezanu. Dlatego idealnie pasuje do sałatki cezar, którą można wzbogacić dodając kurczaka, owoce morza lub bekon.Sałatka cezar to połączenie rzymskiej sałaty, chrupiących grzanek, parmezanu i aromatycznego sosu. Pomysłodawcą tak skomponowanej potrawy był meksykański restaurator Caezar Cardini, który pewnego dnia zmagał się z problemem braków w zaopatrzeniu. Próba przygotowania doskonałej przekąski przy ograniczonym zestawie dostępnych składników okazała się kulinarnym sukcesem. Sałatka cezar szybko zyskała popularność i doczekała się szeregu modyfikacji. Na przykład w Meksyku sałatka cezar bez grzanek stanowi uzupełnienie placka tortilli.
Parametry produktu
| Typ | Mieszanki przypraw |
|---|---|
| Przeznaczenie | Sałatkę cezar możemy serwować jako lekką przekąskę lub dodatek do dań mięsnych i rybnych . Gdy do sałaty dodamy drób, owoce morza, kapary lub anchois może być również pożywnym daniem obiadowym. Sos sałatkowy czosnkowy przygotowujemy łącząc zawartość opakowania z majonezem i wodą lub wodą i oliwą. |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Polska |
| Zawartość netto | 9 g |
| Składniki | Składniki: maltodekstryna, sól, skrobia modyfikowana, cukier, cebula, czosnek (8%), gorczyca biała, natka pietruszki, ekstrakt drożdżowy, regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, octany sodu; żółtko jaja kurzego, tłuszcz palmowy, korzeń lubczyku, laktoza. produkt może zawierać: zboża zawierające gluten, mleko, soję, seler, orzeszki ziemne i sezam. |
| Waga jednostkowa brutto | 0,01 kg |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: PRYMAT SP. Z O.O Ulica i numer: CHLEBOWA 14 Kod pocztowy i miasto: 44-337 JASTRZĘBIE - ZDRÓJ PL |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 858 op. zb. (DU) |
Alergeny
| Orzechy | Tak |
|---|---|
| Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne | Może zawierać |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Tak |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Tak |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Tak |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Tak |
Przechowywanie
| Sposób przechowywania | przechowywać w suchym i chłodnym miejscu |
|---|
Wartość odżywcza
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 g |
|---|---|
| Wartość energetyczna kcal | 509 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 2102 kJ |
| Wielkość porcji | 100 g |
| Zawartość białek | 2,4 g |
| Zawartość soli | 4,7 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 3,9 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 49 g |
| Cukry | 5,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 14 g |