Opis szczegółowy
• śmietanowo-serowy sos z lekką nutką boczku wędzonego,
• idealny sos do kuchni włoskiej oraz ryżu, ryb, mięs i warzyw.
Parametry produktu
| Typ | W proszku |
| Rodzaj sosu | Carbonara |
| Smak | Śmietankowy, Bekon, Serowy |
| Kraj pochodzenia/Wyprodukowano w | Unia Europejska |
| Przeznaczenie | Do kuchni włoskiej oraz ryżu, ryb, mięs i warzyw. |
| Składniki | Śmietanka w proszku (25%), ser topiony 16% (w tym ser 14,5%) preparat serwatkowy (mleko), tłuszcz palmowy, skrobia modyfikowana, maltodekstryna, skrobia, mąka pszenna, boczek wieprzowy wędzony (3,6%), żółtko jaja kurzego w proszku (3,6%), sól, aromaty (zwierają mleko), ekstrakty drożdżowe, sól jodowana, cukier, przyprawy (czosnek suszony, kurkuma), natka pietruszki (0,1%) aromat dymu wędzarniczego. |
| Zawartość netto | 1 kg |
| Temperatura przechowywania min - max | 0 - 25 °C |
| Waga jednostkowa brutto | 1,09 kg |
| Bez dodatku cukrów | 1 |
| RSPO - Data ważności licencji lub certyfikatu | 2025-09-20 |
| RSPO - Numer licencji lub certyfikatu | Cu-rspo scc-818616 |
| RSPO - The Roundtable on Sustainable Palm Oil | 1 |
| Adres podmiotu wprowadzającego do obrotu | Nazwa firmy: unilever polska sp. z o.o. ulica i numer: al. jerozolimskie 134 kod pocztowy i miasto: 02-305 warszawa pl |
| Liczba opakowań pierwszego rzędu na palecie | 48 op. zb. (DU) |
| Całkowity okres minimalnej trwałości (od daty produkcji) | 450 dni (dzień) |
Alergeny
| Orzechy | Nie |
| Ryby i produkty pochodne | Nie |
| Seler i produkty pochodne | Może zawierać |
| Skorupiaki i produkty pochodne | Nie |
| Soja i produkty pochodne | Nie |
| Zboża zawierajace gluten | Tak |
| Dwutlenek siarki i siarczyny | Nie |
| Gorczyca i produkty pochodne | Może zawierać |
| Jaja i produkty pochodne | Tak |
| Łubin i produkty pochodne | Nie |
| Mięczaki i produkty pochodne | Nie |
| Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) | Tak |
| Nasiona sezamu i produkty pochodne | Nie |
Przechowywanie
| Inne uwagi dotyczące przechowywania | Przechowywać w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu. |
| Sposób przechowywania | przechowywać w temperaturze pokojowej |
| Instrukcje dotyczące przygotowania | Zawartość opakowania wsyp do 4,5 litra wrzącej wody, dokładnie wymieszaj. gotuj na wolnym ogniu przez 1 minutę, mieszając od czasu do czasu. aby przygotować 1 litr sosu, wsyp 200 g produktu do 1 litra wrzącej wody. |
Wartość odżywcza
| Zawartość białek w porcji (ogólnie) | 2,3 g |
| Zawartość błonnika w porcji (ogólnie) | <0,5 |
| Zawartość soli w porcji (ogólnie) | 1,1 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji (cukry) | 1,2 g |
| Zawartość węglowodanów w porcji | 6,9 g |
| Jednostka będąca podstawą przeliczeń | g/100 ml |
| Wartość energetyczna kcal | 113 kcal |
| Wartość energetyczna kcal w porcji (energia) | 113 kcal |
| Wartość energetyczna kJ | 471 kJ |
| Wartość energetyczna kJ w porcji (energia) | 471 kJ |
| Wielkość porcji | 100 ml |
| Zawartość białek | 2,3 g |
| Zawartość soli | 1,1 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 5,4 g |
| Zawartość tłuszczów (ogólnie) | 8,4 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (kwasy tłuszczowe nasycone) | 5,4 g |
| Zawartość tłuszczów w porcji (ogólnie) | 8,4 g |
| Cukry | 1,2 g |
| Zawartość węglowodanów | 6,9 g |
| Ilość porcji w opakowaniu | 45 szt. |
Inne informacje o zawartości
| Zawiera substancje konserwujące | Tak |
| Informacje szczegółowe dotyczące środków słodzących | Nie |
| Zawiera taurynę | Nie |
| Zawiera wzmacniacze smaku | Nie |
| Osłonka niejadalna | Nie |
| Zawiera fosforany | Nie |
| Zawiera kofeinę | Nie |
| Zawiera lukrecję | Nie |
| Zawiera przeciwutleniacze | Nie |
| Środki spozywcze z dodatkiem fitosteroli, estrów fitosteroli, fitostanoli lub estrów fitostanoli | Nie |
| Zawiera barwniki | Nie |
| Zawiera chininę | Nie |